WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: kibice Legii Warszawa

Mecz Lechia - Legia bez kibiców gości. Jest oficjalny komunikat mistrzów Polski

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Hit Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk i Legią Warszawa odbędzie się bez kibiców gości. Taką decyzję podjął Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich na wniosek policji.

Oficjalna strona Legii Warszawa poinformowała, że wyjazdowe spotkanie mistrza Polski z Lechią Gdańsk odbędzie się bez kibiców gości. Informacja pojawiła się na cztery dni przed hitem 18. kolejki Lotto Ekstraklasy. Przypomnijmy, że Lechia jest liderem tabeli i ma pięć punktów przewagi nad Legią, która jest druga.

"Z niezrozumieniem i niepokojem przyjęliśmy informację, że Wojewoda Pomorski podjął na wniosek policji decyzję o zamknięciu sektora gości (...) Nie znamy podstaw tej decyzji i nie widzimy żadnych przesłanek do jej podjęcia. Jako Legia Warszawa nie mieliśmy też żadnej możliwości wypowiedzenia się w sprawie decyzji Wojewody ani odwołania od niej. Nie poznaliśmy nawet jej uzasadnienia, a informację o zamknięciu sektora przekazał nam klub Lechia Gdańsk" - można przeczytać w komunikacie na oficjalnej stronie Legii.

Wiadomo, że stowarzyszenie kibiców mistrza Polski już wcześniej zorganizowało wyjazd do Gdańska na mecz z liderem. Według nieoficjalnych informacji, na stadionie miało pojawić się 1400 kibiców Legii. "Jeśli w tej sytuacji dojdzie do wyjazdu kibiców do Gdańska, jako klub nie możemy brać za to żadnej odpowiedzialności" - informuje w komunikacie Legia.

ZOBACZ WIDEO: Włodzimierz Zientarski: Powrót Kubicy to w pewnym sensie medyczny cud

"Robienie tego cztery dni przed meczem i bez merytorycznego uzasadnienia, tworzy zdecydowanie więcej zagrożeń, niż dopuszczenie do kibicowania swojej drużynie podczas meczu" - dodaje na koniec warszawski klub.

Przypominamy, że Komisja Ligi 7 listopada nałożyła karę na Legię w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 3 kolejne mecze Ekstraklasy. Ostatnim z nich miał być właśnie mecz z Lechią. Portal legionisci.com informuje, że "w ubiegłym tygodniu Komisja Ligi zawiesiła legionistom zakaz wyjazdowy na mecz w Gdańsku", ale na oficjalnej stronie Ekstraklasy nie widnieje taki komunikat.

Komentarze (16):

    Pokaż więcej komentarzy (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL