Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Yaya Toure

Nie został gwiazdą ligi greckiej. Yaya Toure odchodzi z Olympiakosu Pireus

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Były reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, Yaya Toure, nie spełnił oczekiwań trenera Pedro Martinsa i zaledwie po trzech miesiącach od podpisania kontraktu żegna się z Olympiakosem Pireus.

"Grecki klub Olympiakos Pireus rezygnuje z usług 35-letniego Yaya Toure, trzy miesiące po zakontraktowaniu pomocnika z Wybrzeża Kości Słoniowej" - dowiedziało się radio Sport24. Do tej pory działacze Olympiakosu nie potwierdzili tej informacji, ale wszystko wskazuje na to, że jest to tylko kwestią czasu.

101-krotny reprezentant WBK (w latach 2004-16) przeszedł do klubu z Pireusu we wrześniu. W barwach Olympiakosu wystąpił w pięciu meczach (w tym w dwóch ligowych). Nie zdobył żadnego gola.


"35-latek, który drugi raz w swojej karierze podpisał kontrakt z Olympiakosem (wcześniej w sezonie 2005/06 - przyp. red.) nie spełnił oczekiwań portugalskiego trenera Pedro Martinsa" - czytamy w serwisie internetowym hiszpańskiego dziennika "Marca".

Słynny Iworyjczyk w swojej karierze zawodniczej reprezentował barwy m.in. Beveren, AS Monaco, Barcelony i Manchesteru City. Wygrał Ligę Mistrzów (w sezonie 2008/09 z Barceloną) oraz zdobył tytuł mistrza Hiszpanii (dwukrotnie z Dumą Katalonii) i Anglii (trzy razy z Manchesterem City).

ZOBACZ WIDEO Serie A: Piątek się nie zatrzymuje! Kolejny gol Polaka [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL