WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / SPORTPHOTO24 / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

W Ajaksie chwalą Milika. "To jeden z lepszych napastników, jakich wychowaliśmy"

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Arkadiusz Milik z Ajaksu odszedł 2,5 roku temu, ale wciąż jest w Amsterdamie dobrze wspominany. Bardzo chwalił go Marc Overmars w telewizji Polsat Sport.

Arkadiusz Milik w Ajaksie grał przez dwa lata. Najpierw na wypożyczeniu, a potem przeszedł na zasadzie transferu definitywnego. W Holandii Polak znakomicie się rozwinął i w 2016 roku odszedł za ponad 30 milionów euro do Napoli.

Bardzo pozytywnie o Miliku wypowiedział się Marc Overmars, dyrektor sportowy Ajaksu, który orientuje się jak radzi sobie 24-letni napastnik. - Oglądam Napoli z powodów czysto sportowych. Nie oglądałem meczu z Liverpoolem, ale widziałem, że ostatnio Milik strzelił kilka bramek w Serie A. Jest to jeden z lepszych napastników, jakich wychowaliśmy w ostatnich latach, więc jestem zdziwiony, że nie trafił w tej sytuacji - powiedział Overmars w wywiadzie dla telewizji Polsat Sport odnosząc się do zmarnowanej okazji Milika w końcówce meczu z Liverpoolem.

Ostatnio Arkadiusz Milik jest częściej rezerwowym napastnikiem Napoli. - Mam nadzieję, że Arkadiusz się odbuduje, zawsze może wrócić do Amsterdamu - przyznał z uśmiechem na twarzy Overmars.

Milik dla Ajaksu rozegrał 75 meczów i zdobył w nich 47 bramek oraz zaliczył 21 asyst.

ZOBACZ WIDEO Serie A: koncertowa gra Polaków! Gole Milika i Zielińskiego. Napoli rozbiło Frosinone [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Arkadiusz Milik zasługuje na grę w pierwszym składzie Napoli?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL