WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Juergen Klopp

Juergen Klopp o zwolnieniu Jose Mourinho. "Jest wybitnym menedżerem"

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Juergen Klopp pytany o zwolnienie Jose Mourinho pozytywnie wypowiadał się o Portugalczyku. - Jest wybitnym menedżerem - powiedział trener Liverpoolu.

Cierpliwość włodarzy Manchesteru United się skończyła i w czwartek postanowiono zwolnić Jose Mourinho, co wstrząsnęło piłkarskim światem. Głos w tej sprawie zabrał również Juergen Klopp, który z dużym uznaniem wypowiadał się o portugalskim szkoleniowcu.

- Jest bardzo ambitną osobą. Odkąd go spotkałem po raz pierwszy nigdy się nie zmienił. Ma mój szacunek - powiedział Klopp.

Wyniki nie broniły Mourinho. Manchester United po raz kolejny w Premier League spisuje się poniżej oczekiwań i w klubie uznano, że to czas na zmiany. - Ostatnie miesiące nie były dla niego radosne. Nie jest przyjemnie codziennie mieć do czynienia z tymi samymi pytaniami. Nikt nie może mu jednak odebrać tego co osiągnął. Mam nadzieję, że skupia się na tych rzeczach, a nie ostatnich miesiącach. Jest wybitnym menedżerem - dodał trener Liverpoolu.

Klopp w dużej mierze przyczynił się do zwolnienia Mourinho. W niedzielę Liverpool pokonał Manchester United 3:1 będąc zespołem przynajmniej o klasę lepszym.

Mourinho pracował w Manchesterze United przez 2,5 roku.

ZOBACZ WIDEO: "Podsumowanie Tygodnia". Arkadiusz Milik z piekła do nieba. "To zawodnik na mocną czwórkę"

Czy Manchester United podjął słuszną decyzję zwalniając Jose Mourinho?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL