Najnowsze Wyniki/Kalendarz
górnicy przed kopalnią w KarwiniePAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: górnicy przed kopalnią w Karwinie

Lotto Ekstraklasa oddaje hołd tragicznie zmarłym górnikom. Mecze poprzedzi minuta ciszy

Michał Fabian
Michał Fabian
W tragicznym wypadku w kopalni w Karwinie zginęło trzynastu górników, w tym dwunastu Polaków. Przed piątkowymi i sobotnimi meczami Lotto Ekstraklasy ich pamięć zostanie uczczona minutą ciszy.

"Składamy wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim bliskim ofiar katastrofy górniczej w Karwinie" - czytamy w komunikacie Lotto Ekstraklasy zamieszczonym na Twitterze.

Pozostałe mecze 20. kolejki poprzedzi minuta ciszy. Mowa o piątkowych spotkaniach: Arka Gdynia - Wisła Płock, Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok (oba o godz. 18) i Wisła Kraków - Lech Poznań (godz. 20.30), a także o sobotnich meczach: Korona Kielce - Miedź Legnica (godz. 15.30), Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze oraz Zagłębie Lubin - Cracovia (oba o godz. 18).

W czwartek w kopalni CSM w Karwinie doszło do wybuchu metanu. Zginęło trzynastu górników, w tym - jak poinformował premier Mateusz Morawiecki - dwunastu Polaków. Obrażenia odniosło dziesięciu górników, trzech z nich przebywa w szpitalach w Karwinie i w Ostrawie. Stan jednego z rannych jest krytyczny.

Kondolencje rodzinom i bliskim ofiar tragedii złożył także czeski klub piłkarski MFK Karvina.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL