Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam NawałkaNewspix / MARCIN RAJCZAK/400MM / Na zdjęciu: Adam Nawałka

Adam Nawałka: Wisła będzie zmotywowana bez względu na wszystko. Wiem to z własnego doświadczenia

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Efektowna wygrana z Zagłębiem Sosnowiec (6:0) nie uśpiła czujności w Lechu Poznań. Trener Adam Nawałka na każdym kroku podkreśla, w starciu z Wisłą Kraków skala trudności może być zupełnie inna.

- Wisła jest w dobrej dyspozycji i musimy szanować przeciwnika. Do tego uważam Macieja Stolarczyka za trenera z bardzo ciekawą przyszłością. My chcemy się bić o pełną pulę, cały czas doskonalimy naszą grę i na pewno nie zakładamy, że zmiany właścicielskie wywrą jakikolwiek negatywny wpływ na krakowian - powiedział Adam Nawałka.

Zdaniem opiekuna Kolejorza może być nawet odwrotnie. - Takie sytuacje wręcz motywują piłkarzy, a wiem to z własnego doświadczenia, bo sam je przeżywałem zarówno jako zawodnik, jak i trener. Wtedy każdy stara się pokazywać wszystko co ma najlepsze, by sprzedać swoje umiejętności. Inne kluby przecież obserwują.

Na stadionie Białej Gwiazdy możliwe są kolejne debiuty młodych graczy Lecha. W kadrze meczowej - oprócz robiącego ostatnio bardzo dobre wrażenie Filipa Marchwińskiego - znaleźli się Hubert Sobol oraz Jakub Kamiński, którzy jeszcze nie posmakowali ligowego futbolu.

- Kilku zawodników wpadło mi w oko i tym bardziej staram się dawać im szansę, by zobaczyć jak się prezentują. Na razie wygląda to obiecująco. Mam nadzieję, że młodzież będzie robiła ciągłe postępy, a ja dzięki temu będę ją wprowadzał do gry. Piłka jest po ich stronie, wszystko tak naprawdę zależy od nich. Pamiętajmy też o innych czynnikach, które mają wpływ na rozwój młodego piłkarza. To choćby sytuacja zdrowotna i to, czy jest on w stanie przyjmować większe obciążenia. Gdy kontuzje go omijają, możliwość zrobienia postępu jest znacznie większa niż u gracza, który jest narażony na urazy. Niejeden talent nie rozwinął się odpowiednio właśnie ze względu na problemy zdrowotne - dodał Nawałka.

Mecz Wisła Kraków - Lech Poznań rozpocznie się w piątek o godz. 20.30.

ZOBACZ WIDEO Sandro Kulenović o treningach w Juventusie: Dla młodego chłopaka to coś wyjątkowego

Jaki będzie wynik meczu Wisła Kraków - Lech Poznań?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • mtay Zgłoś
    Trochę jakby trener tłumaczył się zawczasu z ewentualnej porażki w meczu... Mimo ostatnich medialnych doniesień dotyczących Wisły, to Lech jest faworytem tego spotkania.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL