Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof PiątekGetty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Włoski dziennikarz domaga się przyznania gola Piątkowi. Zaapelował do prezesa Genoi

Robert Czykiel
Robert Czykiel
- Nieprzyznanie gola Piątkowi jest decyzją skandaliczną - mówi wprost Maurizio Pistocchi. Bramka Polaka w meczu z Atalantą cały czas wzbudza emocje i dziennikarz chce, by Genoa złożyła oficjalny protest.

Krzysztof Piątek jest liderem klasyfikacji strzelców włoskiej Serie A z trzynastoma golami na koncie. Polak mógł jednak mieć trzy bramki przewagi nad drugim Cristiano Ronaldo. W meczu z Atalantą Bergamo (3:1) piłka po jego strzale wpadła do siatki, ale władze Serie A uznały, że było to samobójcze trafienie Rafaela Toloi.

Decyzja wywołała duże kontrowersje i wielu ekspertów się z nią nie zgadza. W tym gronie jest także Maurizio Pistocchi. Włoski dziennikarz jest oburzony odebraniem Piątkowi czternastego gola.

- Władze ligi interpretują takie sytuacje, jak im to pasuje i nieprzyznanie mu gola jest decyzją skandaliczną. Nie potrafię tego zrozumieć. Chyba że komuś zależy na obniżeniu wartości Piątka, która w tym momencie jest bardzo wysoka. Jego przypadek pokazuje, że nie trzeba wydawać stu milionów euro na wielkiego piłkarza - mówi Włoch w portalu pianetagenoa1893.net.

Pistocchi przyjął zasadę, że w swoich tekstach będzie przypisywać reprezentantowi Polski czternaście bramek. Jednocześnie zaapelował do prezesa Genoi, by ten nie zostawił sprawy.

ZOBACZ WIDEO Przepiękny gol Krzysztofa Piątka! Genoa wygrała z Atalantą [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

- Apeluję do Enrico Preziosiego. Raz zrób coś nie jako prezes, a jako fan Genoi. Złóż oficjalny protest przeciwko władzom ligi! - apeluje dziennikarz.

Piątek 26 grudnia będzie mógł powiększyć swój dorobek bramkowy. Genoa gra na wyjeździe z czternastym w tabeli Cagliari Calcio.

Czy Genoa powinna złożyć protest w sprawie nieuznanego gola Piątka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • wisus54 Zgłoś
  Jeśli intencją Piątka było podanie do partnera a obrońca skierował piłkę do bramki to jest to gol samobójczy - w tym wypadku był to strzał na bramkę bramkarz mógł go wybronić ale
  Czytaj całość
  próbował go uprzedzić obrońca i mu się nie udało. Gol Piątka jakby tego nie ocenić. Nawet jeśli piłka minęła by obrońcę jaką pewność mają włoscy przedstawiciele ligi, że bramkarz by obronił, to tylko domniemanie.
  • Kibic____ Zgłoś
   Bramka ewidentnie samobójcza. Obrońca kopnął lecaca piłkę w kierunku bramki. To nie było odbicie, ani zmiana kierunku leżącej piłki.
   • siber Zgłoś
    Mamy święta . A tu pismaki clowny drążą temat niby bramki Piątka . Była bramka samobójcza .Tak uznała liga włoska a pajace pismaki drążą dalej temat. Czykiel ty też daj sobie
    Czytaj całość
    spokój , bo siejesz głupi ,niepotrzebny ferment.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    PRZEJDŹ NA WP.PL