Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aleksandr Kokorin (przy piłce) w meczu z RB LipskGetty Images / Ronny Hartmann / Na zdjęciu: Aleksandr Kokorin (przy piłce) w meczu z RB Lipsk

Jak w filmie. Aleksandr Kokorin i Paweł Mamajew zagrają mecz ze strażnikami więziennymi

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
Aleksandr Kokorin i Paweł Mamajew wezmą udział w meczu więźniowie kontra strażnicy. Spotkanie zostanie rozegrane na terenie zakładu karnego "Butyrka", w którym przebywają aresztowani reprezentanci Rosji.

Film "Mean Machine" (pl.: "Mecz ostatniej szansy") był jednym z hitów brytyjskiego kina na początku XXI wieku. Fabuła? Była gwiazda angielskiego futbolu, Danny Meehan (w tej roli Vinnie Jones - przyp. red.) zostaje skazany na 3 lata więzienia za napaść pod wpływem alkoholu. Ponieważ naczelnik więzienia jest wielkim fanem piłki, zawodnik otrzymuje propozycję prowadzenia drużyny strażników więziennych. Odmawia, ale w zamian proponuje rozegranie meczu: strażnicy kontra skazańcy.

Podobne spotkanie czeka niedługo byłe gwiazdy reprezentacji Rosji: Aleksandra Kokorina i Pawła Mamajewa. Z tą różnicą, że zrobią to nie w ramach utworu filmowego, ale naprawdę. Mecz odbędzie się w ramach ogólnokrajowej akcji "Tydzień dobroci", prowadzonej przez ruch publiczny "Forty Forty". Celem jest pomoc potrzebującym.

- Pomysł został zatwierdzony przez Federalną Służbę Penitencjarną, a zastępca dyrektora powiedział mi, że wielu agentów bezpieczeństwa będzie zachwyconych konfrontacją z takimi graczami - wyjawiła wiceprzewodnicząca Komisji Monitorującej Środki Ostrożności, Ewa Merkaczowa w rosyjskiej prasie. - Wszystko czego potrzebujemy, to zebrać drużynę - dodał zaś Mamajew.

Szczegóły starcia nie są na razie znane. Wiadomo tyle, że odbędzie się na terenie zakładu, w którym przebywają osadzeni. Ujawniono również, że na mecz zostaną przygotowane okolicznościowe koszulki. Nie podano natomiast na razie dokładnej daty, lecz mówi się o początku stycznia, zaraz po prawosławnych Świętach Bożego Narodzenia.

ZOBACZ WIDEOZachwyt nad Michałem Kubiakiem. "Fenomen. Chyba najlepszy mental w całym polskim sporcie"

Przypomnijmy, że Kokorin i Mamajew są oskarżeni o pobicie trzech osób w Moskwie, w tym napaść na urzędnika Ministerstwa Handlu, w październiku zeszłego roku. Sąd wyznaczył im środek zapobiegawczy w postaci zatrzymania do 8 grudnia, a później przedłużył areszt na kolejne dwa miesiące.

Jako, że obaj gracze są oskarżeni w tej samej sprawie, to nie mają prawa się widzieć do czasu rozprawy. Na czas meczu powinni jednak otrzymać specjalne zezwolenie. - Zdobędę je, aby Kokorin mógł z nami zagrać - zapewnił Mamajew.

Czy rozegranie takiego meczu jest dobrym pomysłem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL