Najnowsze Wyniki/Kalendarz
fani Torino FCGetty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: fani Torino FC

Tydzień wstydu we włoskiej piłce. Autobus z fanami Torino obrzucono kamieniami

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W sobotę doszło do kolejnego przykrego incydentu z udziałem kibiców we Włoszech. Chuligani Bolognii obrzucali autobus z fanami Torino, którzy zmierzali na ligowy mecz.

Grupa fanów Torino FC udała się za swoją ekipą do Rzymu na sobotni mecz Serie A ze stołecznym Lazio. Podczas przerwy, na jednym z parkingów na autostradzie, zostali zaatakowani przez ultrasów klubu Bologna FC, którzy jechali na starcie z Napoli.

Chuligani "Rossoblu" obrzucali kamieniami autokar kibiców Torino, wybijając kilka okien. Według włoskich mediów, nikt nie został ranny, a sprawcy zdążyli uciec, zanim na miejscu pojawiła się policja. Fani Torino dziury po szybach zakleili kartonami i kontynuowali podróż do Rzymu.

W środę po meczu Interu z Napoli doszło do zamieszek w Mediolanie, w wyniku których jeden z ultrasów zginął, po tym jak został potrącony przez samochód. Z kolei czterech kibiców gości trafiło do szpitala z ranami kłutymi. 

Podczas samego meczu z trybun słychać było wydawane przez pseudokibiców Interu odgłosy małp skierowane pod adresem Kalidou Koulibaly'ego. Władze ligi zdecydowały się ukarać gospodarzy i kolejne dwa domowe mecze Interu odbędą się bez udziału publiczności. Rasistowskie gesty potępiła też UEFA.

ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". Bunt piłkarzy w Manchesterze United. "To wszystko jest bardzo niegrzeczne"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL