Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Wisły Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Wisły Kraków

Skandaliczny wpis dziennikarza TVP. Chodzi o Wisłę Kraków

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Elementarny brak wiedzy czy żądza bycia kontrowersyjnym za wszelką cenę? Cezary Gmyz z TVP postanowił porównać zachowanie nowego inwestora Wisły Kraków do kambodżańskich zbrodniarzy.

Duszenie plastikowymi torbami, zabijanie tępymi narzędziami albo zakopywanie żywcem - tak mordowali Czerwoni Khmerzy w latach 70. XX wieku. Tak brutalne praktyki stosowano w Kambodży, by umocnić reżim, któremu przewodził Pol Pot. Lata rządów Czerwonych Khmerów pochłonęły ok. 2 mln ofiar - to aż 20 proc. całej ówczesnej populacji kraju. Ekstremistyczne ugrupowanie przypomniało się Cezaremu Gmyzowi z TVP przy okazji zamieszania w związku z Wisłą Kraków.

Białą Gwiazdę zamierza przejąć Francuz Vanna Ly, którzy ma rzekomo kambodżańskie pochodzenie. 18 grudnia podpisał umowę, dzięki której przejął klub. Jednocześnie zobowiązał się, że do 28 grudnia wpłaci 12,2 mln złotych, by pokryć najpilniejsze zaległości, w tym opłacić wynagrodzenia piłkarzy. Przelew nie dotarł do kasy Wisły, a słuch o Ly zaginął. Nie mogli się z nim skontaktować ani tymczasowy prezes Adam Pietrowski, ani bliski wspólnik Mats Hartling.

W niedzielę wieczorem Wisła opublikowała specjalne oświadczenie. - Pan Vanna Ly - dyrektor Alelega Luxembourg - poważnie zachorował w piątek 28 grudnia podczas lotu przez Atlantyk. Dlatego też nikt nie był w stanie się z nim skontaktować - czytamy.

Do tego komunikatu odniósł się na Twitterze Cezary Gmyz. - Dokonania Czerwonych Khmerów bledną przy tym co z Wisłą wyprawia ten kambodżański biznesmen - napisał. 

Internauci nie zostawili na dziennikarzu suchej nitki. - Przez szacunek dla ofiar proszę sobie darować takie porównania - to tylko jeden z najdelikatniejszych komentarzy do wpisu Gmyza. 

Tymczasem dalsza przyszłość Wisły Kraków wciąż wisi na włosku. Jak podał Mateusz Miga ze "Sportu", w poniedziałek o godzinie 10 zebrał się zarząd Towarzystwa Sportowego "Wisła", które zawarło umowę z kambodżańskim inwestorem. Jeśli nie dojdzie do porozumienia z Vanną Ly, może się okazać, że klub wróci do poprzednich właścicieli.

ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". Kołodziejczyk o przejęciu Wisły. "To wszystko jest szyte grubymi nićmi"

Czy Wisła Kraków dokończy sezon w ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (22):

 • Jarek Witkowski Zgłoś
  Trotyl za miśkiem i za sarapatką a zebro śpi celowo aby mieli czas wyczyścić taka smutna i bolesna refleksja, poprzednie usunęli to i to usuną tak boli
  • Piotr Trzeciak Zgłoś
   Jeszcze jedno-za to w jaki sposób pisał ostafiński na łamach SF o Stali Rzeszów powinien automatycznie zakończyć karierę.Nikt mi nie wmówi że jego artykuły miały za zadanie pomóc
   Czytaj całość
   klubowi i dotyczyły jedynie wytykania błędów Nawrockiemu (fakt-po części faktycznych).Jego pisanina to jednak to jednak przede wszystkim brak obiektywizmu,mono tematyka,hejt,świadome antagonizowanie kibiców różnych klubów,słaby warsztat.Rozumiem że Wirtualna Polska jest z niego dumna?
   • Piotr Trzeciak Zgłoś
    Panie Macieju-z całym szacunkiem.Poziom SF też pozostawia wiele do życzenia.Proszę prześledzić historię szczucia na Stal Rzeszów przez Pana kolegę -ostafińskiego.Ten chłystek zdaje
    Czytaj całość
    się mieć osobistą satysfakcję z upadku żużlowej części Stali Rzeszów.Pytanie-czy dziennikarze powinni uczestniczyć w nagonkach na klub i w momencie jego upadku mieć satysfakcję z "dobrej roboty" ???Czy dziennikarze hejterzy to specjalność SF?O to chodzi Wirtualnej Polsce?
    Wszystkie komentarze (22)

    Komentarze (22)

    ×
     Wszystkie komentarze (22)
     PRZEJDŹ NA WP.PL