Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu projekt stadionu, który będzie areną meczu otwarcia i finału MŚ 2022 w Katarze Getty Images / Getty Images / Na zdjęciu projekt stadionu, który będzie areną meczu otwarcia i finału MŚ 2022 w Katarze

MŚ 2022: Katar nie chce mieć problemu z pijanymi kibicami. Drastyczny wzrost podatku na alkohol

Michał Fabian
Michał Fabian
Od 1 stycznia 2019 r. ceny alkoholu w Katarze wzrosły o 100 procent. Angielskie media już wyliczają, ile kibice futbolu będą musieli zapłacić za zgrzewkę piwa czy butelkę wina podczas najbliższego mundialu.

Jak informują m.in. "The Mirror" i "Daily Mail", rząd Kataru zdecydował się na drastyczną podwyżkę podatku na alkohol. Kilka tygodni temu władze państwa położonego w Zatoce Perskiej zapowiadały wzrost cen "towarów szkodliwych dla zdrowia". Zmiany wprowadzono od 1 stycznia 2019 r.

Za kilka lat odczują je także kibice, którzy przyjadą do Kataru na piłkarskie mistrzostwa świata. W angielskich mediach znaleźć można szczegółowe wyliczenia dotyczące cen poszczególnych produktów. Za zgrzewkę piwa (24 puszki o pojemności 0,33 l) kibice będą musieli zapłacić 384 riale katarskie, czyli ok. 84 funty (ok. 400 złotych).

"Daily Mail" informuje ponadto, że za litrową butelkę ginu trzeba zapłacić 340 riali (73 funty, niespełna 350 zł), zaś butelka wina to wydatek rzędu 18 funtów (ok. 85 zł).

Organizatorzy MŚ w 2022 r. zapowiedzieli, że kibice przyjeżdżający do Kataru będą mogli spożywać alkohol, ale tylko w specjalnie wyznaczonych miejscach (obecnie jest to dozwolone w niektórych hotelach, klubach czy pubach), z zachowaniem szacunku do tradycji panującej w tym kraju. Publiczne spożywanie alkoholu jest bowiem zabronione.

Mundial w Katarze odbędzie się w dniach 21 listopada - 18 grudnia 2022 r.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Skromna wygrana Napoli nad SPAL. Milik spędził mecz na ławce [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL