Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Kosowski East News / Michal Klag/REPORTER / Na zdjęciu: Kamil Kosowski

Kamil Kosowski wznowi karierę, by pomóc Wiśle Kraków

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Wisła Kraków znajduje się nad przepaścią i niewiele brakuje, by spadła w otchłań. Środowisko Białej Gwiazdy robi jednak wszystko, by klub przetrwał. Swoją pomoc zaoferował m.in. Kamil Kosowski, który w razie konieczności wznowi karierę.

Jeśli w najbliższych dniach nie wydarzy się cud i Wisła nie dostanie kilkumilionowej dotacji na uregulowanie zobowiązań wobec piłkarzy, nic nie powstrzyma już zawodników Białej Gwiazdy przed rozwiązaniem kontraktów z winy klubu. Podopieczni Macieja Stolarczyka i tak już okazali cierpliwość, bo - poza kilkoma wyjątkami - grają bez wynagrodzenia od lipca.

Do tej pory godzili się nie składać wezwań do zapłaty, które są pierwszym krokiem do rozwiązania umów z winy pracodawcy, ale po tym jak z inwestycji w Wisłę wycofała się koalicja zmontowana przez Wojciecha Kwietnia, a konsorcjum Vanny Ly i Matsa Hartlinga okazało się niewiarygodne, realny wydaje się scenariusz, w którym najważniejsi zawodnicy odchodzą z Reymonta 22, a Biała Gwiazda dokańcza sezon juniorami oraz tymi, którzy nie opuszczą tonącego okrętu ze względu na sentyment do klubu: Marcinem Wasilewskim, Rafałem Boguskim czy Pawłem Brożkiem.

Wisła znalazła się w największym kryzysie w historii, ale właśnie teraz poznaje prawdziwych przyjaciół. W środę pomoc klubowi zaoferował Kamil Kosowski, który zapowiedział, że jeśli Biała Gwiazda będzie potrzebowała wsparcia, to wznowi karierę i pomoże jej bez wynagrodzenia.

"Jeżeli Wisła będzie potrzebować ludzi grających bez wypłaty żeby dokończyć sezon to jestem" - napisał na Twitterze 52-krotny reprezentant Polski.

41-letni dziś Kosowski to jeden z najlepszych piłkarzy w historii Wisły. Był członkiem zespołu, który na przełomie wieków zdominował polską ligę. Był związany z Białą Gwiazdą w sumie trzykrotnie: w latach 1999-2003, jesienią 2007 roku i wiosną 2013 roku. To właśnie w barwach Wisły zakończył karierę. Rozegrał dla Wisły łącznie 186 spotkań, w których strzelił 21 goli. Zdobył z Białą Gwiazdą trzy mistrzostwa Polski i cztery inne trofea.

Był związany z Białą Gwiazdą w sumie trzykrotnie: w latach 1999-2003, jesienią 2007 roku i wiosną 2013 roku. To właśnie w barwach Wisły zakończył karierę. Rozegrał dla Wisły łącznie 186 spotkań, w których strzelił 21 goli. Zdobył z Białą Gwiazdą trzy mistrzostwa Polski i cztery inne trofea.

ZOBACZ WIDEO Bezbarwny Inter z kolejnym zwycięstwem [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Kamil Kosowski faktycznie mógłby być pomóc Wiśle Kraków na boisku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (22):

 • the end Zgłoś
  Panie Kamilu chylę czoła ale UMIARU! pan chciałby biegać po boisku? naprawdę? byłby pan w stanie biegać przez 90 minut!? No to typujemy kiedy zawał...........
  • Hans J23 hauptmann Zgłoś
   No.... bez jaj, znalazł sie kapitan Ameryka..... Ja też nie przepadam za Wisłą, ale nie uważam aby było stosowne kopanie leżącego. Niech facet nie pompuje dalej balonika, bo nie ma w
   Czytaj całość
   tym nic śmiesznego. Jeśli z niego taki miłośnik, to niech zasponsoruje do końca sezonu grę ze dwóch juniorków, oni też potrzebują mieszkać, jeść, ubrać się, choć to nie jest tak drogo jak "zawodowcy". Widać, że doskwiera temu panu brak popularności i ma spore parcie na szkło.
   • Zenia Hudboj Zgłoś
    Ciezko sobie to wyobrazić
    Wszystkie komentarze (22)

    Komentarze (22)

     Wszystkie komentarze (22)
     PRZEJDŹ NA WP.PL