Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Wisły Kraków Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Kraków

Kolejni piłkarze Wisły Kraków domagają się pieniędzy. Maciej Stolarczyk może odejść

Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
Kolejni trzej piłkarze Wisły Kraków złożyli wniosek o zapłatę zaległości. Z kolei cierpliwość zachowuje Maciej Stolarczyk. Spekuluje się, że trener może odejść do innych klubów ekstraklasy.

Maciej Sadlok i Rafał Pietrzak to kolejki piłkarze, którzy - według informacji "Sportu" - złożyli wniosek o zapłatę zaległości. Od miesięcy Wisła Kraków zalega piłkarzom z płatnościami. Z informacji, do jakich dotarł dziennik, wiadomo, że na ten ruch nie zdecydowali się dwaj doświadczeni gracze: Paweł Brożek i Marcin Wasilewski.

Podobnie jak Maciej Stolarczyk. "On wciąż czeka na rozwój sytuacji" - czytamy. Trenerem Białej Gwiazdy zainteresowane są inne kluby ekstraklasy. "Sport" podał, że chętni do przyjęcia Stolarczyka są działacze KGHM Zagłębia Lubin. Miedziowych do końca sezonu poprowadzi Ben van Dael. Holender zastąpił zwolnionego pod koniec października ubiegłego roku Mariusza Lewandowskiego. Do tych spekulacji odniósł się już Paweł Junory, rzecznik prasowy Zagłębia.

Wcześniej wnioski o zapłatę zaległości złożyło dziewięciu innych zawodników Wisły. - Trzech z nich zostało już spłaconych - Dawid Kort i Jesus Imaz dzięki pożyczkom oraz Kamil Wojtkowski - pisze "Sport". Według gazety, pozostali to: Jakub Bartkowski, Zoran Arsenić, Vullnet Basha, Tibor Halilović, Marko Kolar i Martin Kostal.

Wciąż nie widać nadziei na to, by Wisła Kraków podniosła się z największego kryzysu w swojej historii. Po tym, jak Vanna Ly i Mats Hartling nie wywiązali się z umowy i nie wpłacili 12,2 mln zł, klub wrócił w ręce Towarzystwa Sportowego "Wisła". 

Sprawą krakowskiego klubu zajęła się Komisja Licencyjna PZPN. O działaniach związku poinformował z czwartek rano Łukasz Wachowski, dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO Roma wypunktowała rywali. Parma w coraz gorszej sytuacji [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Wisła Kraków przetrwa największy kryzys w swojej historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL