WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / MARCIN PIRGA / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Pedro Tiba i Dawid Kort

Oficjalnie: Dawid Kort w Atromitosie Ateny

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Dawid Kort, który jako pierwszy odszedł z pogrążonej w chaosie Wisły Kraków, przeniósł się do Atromitosu Ateny - trzeciego zespół greckiej ekstraklasy.

Dawid Kort był związany z Wisłą od czerwca ubiegłego roku, a na Reymonta 22 trafił na zasadzie wolnego transferu z Pogoni Szczecin. Co ciekawe, na listę transferową wystawił go będący wówczas dyrektorem sportowym Portowców Maciej Stolarczyk, który kilkanaście dni później ściągnął 23-latka do Krakowa już jako trener Białej Gwiazdy.

Jesienią wychowanek Pogoni był podstawowym zawodnikiem Wisły. Wystąpił w 20 ligowych meczach, w których strzelił trzy gole, a przy dwóch asystował. Jego kontrakt z krakowskim klubem miał obowiązywać do końca sezonu, ale w poniedziałek umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Ze względu na zaległości w wypłatach Kort mógł rozwiązać kontrakt z winy klubu, ale ten proces mógł trwać jeszcze kilka dni, a dzięki porozumieniu z Wisłą mógł związać się z Atromitosem od razu.

Nowy klub Korta to czwarty zespół minionego sezonu greckiej ekstraklasy, który po 14 kolejkach bieżących rozgrywek jest trzeci w tabeli. Zespół z Aten ma na koncie 28 punktów i wyprzedza takie ekipy jak broniący tytułu AEK Ateny czy Panathinaikos Ateny. Do drugiego w stawce Olympiakosu Pireus traci dwa punkty, a do będącego liderem PAOK Saloniki - 10.

ZOBACZ WIDEO Sytuacja Wisły Kraków to telenowela. "Opuścisz jeden dzień i jesteś zagubiony"

W przeszłości zawodnikami Atromitosu byli m.in. Marcin Baszczyński (2009-2011) i Marek Saganowski (2010-2011).

Kort jest pierwszym zawodnikiem, który odszedł z pogrążonej w chaosie Wisły. Wcześniej Biała Gwiazdę na Dallas FC zamienił Zdenek Ondrasek, ale Czech przeniósł się do Stanów Zjednoczonych jeszcze przed zamieszaniem ws. zmiany właściciela i na zasadzie wolnego transferu - jego kontrakt wygasł.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL