WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: mecz na stadionie Polonii Warszawa

Kolejny słynny klub z problemami. Piłkarze Polonii Warszawa już strajkowali

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Polonia Warszawa jest wiceliderem III ligi, ale w klubie zrobiło się bardzo nerwowo. Wszystko przez problemy finansowe. Piłkarze stracili cierpliwość i zaczęli domagać się swoich pieniędzy.

Cała Polska żyje sytuacją Wisły Kraków, która walczy o przetrwanie. Podobne problemy ma jednak wiele klubów w całym kraju. Nie są to wprawdzie aż tak ogromne długi, ale również konsekwencją może być upadłość. Nerwowo jest chociażby w Polonii Warszawa.

Gracze "Czarnych Koszul" przygotowania do rundy wiosennej mieli zacząć 7 stycznia. Na pierwszy trening wyszli jednak dopiero dwa dni później. Jak informuje "Sport" jest to spowodowane strajkiem zawodników.

Polonia nie płaci swoim podopiecznym. Niektórzy nie otrzymują wynagrodzenia od września ubiegłego roku. Niebawem z klubu może odejść kilku piłkarzy, którzy są kuszeni przez konkurencję.

Kibice obserwują wszystko z dużym niepokojem. Polonia po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce ze stratą siedmiu punktów do lidera. Dziś jednak nikt nie myśli o awansie do II ligi, bo znowu ważą się losy zasłużonego klubu.

"Czarne Koszule" w 2013 roku grały w Ekstraklasie. Zmiana właściciela jednak doprowadziła do upadku. Klub odbudowywano od zera. W nowym sezonie zgłoszono drużynę do IV ligi. Potem nawet udało się awansować do II ligi. Problemy finansowe jednak szybko znowu dopadły dwukrotnego mistrza Polski.

ZOBACZ WIDEO Boruc pokonany trzykrotnie! Bournemouth poza Pucharem Anglii [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Polonia Warszawa poradzi sobie z problemami finansowymi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL