WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Policja chce zabezpieczyć DNA Ronaldo. Prawnik pozostaje spokojny

Dawid Borek
Dawid Borek
Amerykańska policja chce pobrać DNA Cristiano Ronaldo i porównać je ze śladami, które 10 lat temu znaleziono na sukience Kathryn Mayorgi. Prawnik piłkarza zwraca jednak uwagę na jedną istotną rzecz.

Policja w Las Vegas zwróciła się do włoskiego sądu z nakazem zabezpieczenia DNA Cristiano Ronaldo. Ma to związek ze sprawą sprzed 10 lat, kiedy to piłkarz miał rzucić się na Kathryn Mayorgę i zgwałcić ją w apartamencie hotelowym. Z informacji "Der Spiegel" wynika, że po tej nocy Ronaldo i Mayorga mieli podpisać ugodę, na mocy której kobieta miała wycofać zgłoszenie na policję w zamian za 375 tysięcy dolarów. Pieniądze dostała, ale po 10 latach i dostarczeniu nowych dowodów przez kobietę, policja wszczęła dochodzenie.

Czy porównanie DNA Ronaldo z tymi śladami, które znaleziono w 2009 roku na sukience Mayorgi, odpowie na pytanie, czy tej nocy faktycznie doszło do gwałtu? Wedle specjalistów może to być twardym dowodem w sprawie. Zupełnie inaczej widzi to prawnik piłkarza Juventusu Turyn.

- Ronaldo od zawsze utrzymywał, że to, co miało miejsce w Las Vegas w 2009 roku, miało charakter konsensualny. Nic więc dziwnego, że jego DNA będzie obecne na sukience Mayorgi. Nie może też nikogo dziwić, że policja poprosiła o pobranie śladów biologicznych Ronaldo, bo to standardowa procedura podczas takiego śledztwa  - stwierdził Peter Christiansen, adwokat portugalskiego napastnika.

Nie znamy jeszcze decyzji włoskiego sądu na prośbę amerykańskiej policji. Nie wiemy, czy DNA Ronaldo faktycznie zostanie pobrane.

ZOBACZ WIDEO Ronaldo ratuje Juventus i wyprzedza Piątka! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy wierzysz w niewinność Ronaldo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL