WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Kiko Ramirez

Były trener daje Wiśle ultimatum. Nie dostanie pieniędzy, zgłosi sprawę do FIFA

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Kiko Ramirez do dzisiaj nie został spłacony przez Wisłę Kraków. Hiszpan jeszcze wstrzymuje się przed poważnymi krokami, ale dał już ostateczny termin uregulowania zaległości.

Lista osób i podmiotów, którym Wisła Kraków zalega z płatnościami, jest bardzo długa. Szacuje się, że zadłużenie krakowskiego klubu to co najmniej 12 milionów złotych. Na liście dłużników jest m.in. Kiko Ramirez, który przez rok był trenerem "Białej Gwiazdy".

Hiszpan do dzisiaj nie został spłacony. Na razie szkoleniowiec był wyrozumiały i czekał na uregulowanie zaległości. Jego cierpliwość jednak się kończy i dał Wiśle ultimatum.

- Dam klubowi jeszcze piętnaście dni, w tym czasie nie będę składał żadnego pisma. Później podejmę decyzję, co dalej. Mam wrażenie, że teraz poważni ludzie starają się pomóc Wiśle, ale potrzebują trochę czasu. Boli mnie, co dzieje się z tym klubem. Coś takiego nigdy nie powinno się przytrafić. Przeżywałem na Reymonta różne momenty. Były trudne chwile, ale wolę pamiętać o tych dobrych - mówi Ramirez w "Przeglądzie Sportowym".

Jeżeli po 15 dniach dług Hiszpana nie zostanie spłacony, to prawdopodobnie zgłosi sprawę do FIFA. To może mieć poważne konsekwencje w postaci ujemnych punktów i kary finansowej. Nie jest znana wysokość zadłużenia.

Ramirez wypowiedział się także o niedawnej prezes Wisły. Na temat Marzeny Sarapaty ma wyrobione bardzo złe zdanie.

- Pani prezes żyła kłamstwem, nie była szczera wobec mnie i reszty drużyny. To patologiczny kłamca. Bolały mnie oskarżenia, które wysuwała pod moim adresem. Od początku wiedziałem, że nie złapię z nią wspólnego języka. Nie rozumiała futbolu, nie potrafiła zarządzać klubem piłkarskim - komentuje.

Wisła Kraków ma otrzymać pożyczkę na prawie 4 mln złotych od Jarosława Królewskiego, Jakuba Błaszczykowskiego i jeszcze jednego biznesmena. Pieniądze mają trafić na spłatę długów. Możliwe, że część tych środków trafi do Ramireza.

ZOBACZ WIDEO Leeds United pokonało Derby County 2:0! Kontrowersje już w pierwszej minucie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy dobrze wspominasz pracę Ramireza w Wiśle?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL