Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Wisły Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Wisły Kraków

Wielki gest kibica Wisły Kraków. Przekazał na ratowanie klubu 50 tys. złotych

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków poinformowało, że od jednego z kibiców otrzymało jednorazową wpłatę w wysokości 50 tys. złotych.

Nowy prezes Wisły Kraków Rafał Wisłocki wraz z radcą prawnym Bogusławem Leśnodorskim i inwestorem Jarosławem Królewskim walczą o uratowanie klubu. W jakimś stopniu starają się im pomóc także kibice, którzy zbierają pieniądze na spłatę zaległych pieniędzy dla piłkarzy i sztabu szkoleniowego "Białej Gwiazdy".

Wpłaty zapoczątkował właśnie Królewski. Prezes komputerowej firmy Synerise przelał 50 tys. zł i całą akcję na Twitterze nazwał "#50kforWK". Do niej przyłączyło się stowarzyszenie Socios Wisła Kraków, które chciało zebrać przynajmniej 50 tys. wśród osób prywatnych. 

Cel szybko udało się osiągnąć. Kilka dni temu na konto Wisły od kibiców trafiło 173 tys.. Akcja wciąż jest popularna, a jeden z Socios sam przekazał właśnie 50 tys.. Jak informuje stowarzyszenie, z poprzednią wpłatą, łącznie udało im się zebrać już 285 tys..

Zbiórka pieniędzy cały czas trwa, choć to i tak kropla w morzu potrzeb. Kolejni piłkarze są spłacani, ale klubowi potrzeba jeszcze większych kwot od inwestorów i ze sprzedaży zawodników, by uzyskać licencję. Zanim zmieniły się rządy w Wiśle, ten dług wynosił aż 12,2 mln.

- Mamy obiecane 4 miliony złotych od Jarosława Królewskiego, Kuby Błaszczykowskiego oraz trzeciej osoby. Mamy też dobry plan jak zarządzać, by do końca czerwca klub dobrze funkcjonował - zapewniał niedawno Wisłocki (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO Leeds United pokonało Derby County 2:0! Kontrowersje już w pierwszej minucie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL