WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Włoskie media: kontrakt Krzysztofa Piątka przypieczętowany

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Według informacji Sky Sport, Krzysztof Piątek złożył podpis na kontrakcie z AC Milan. Umowa ma obowiązywać do 2023 r. Genoa i Milan są bardzo blisko zakończenia negocjacji, jeśli chodzi o warunki finansowe.

"Zawodnik (Krzysztof Piątek - przyp. red.) zawarł z zespołem z Mediolanu umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2023 r. z gwarantowanym wynagrodzeniem w kwocie 2 mln euro za sezon. W piątkowym spotkaniu uczestniczyli: prezes Genoa CFCEnrico Preziosi i dyrektor Giorgio Perinetti, a także Piątek oraz dyrektor sportowy AC Milan Leonardo - poinformował na Twitterze Gianluca Di Marzio, włoski dziennikarz telewizji Sky Sport.


W piątek przedstawiciele obu klubów negocjowali warunki transferu 23-letniego napastnika. Nie udało się wprawdzie osiągnąć porozumienia, ale jak przekazał Di Marzio stanowiska stron bardzo się zbliżyły.

"Mecz dobiegł końca, a nowe spotkanie Genoa - Milan zaplanowano w poniedziałek (21 stycznia), co może oznaczać, że klub z Genui jest zadowolony z propozycji przedstawionej przez Rossonerich. Kluby są blisko porozumienia, brakuje tylko uzgodnienia ostatnich szczegółów - napisał na portalu społecznościowym reporter Sky Sport.

UEFA dała zielone światło na przejście Piątka jeszcze w zimowym oknie transferowym - więcej TUTAJ. Kwestią sporną jest to, na jakich zasadach Polak przejdzie do zespołu z Mediolanu. Włoskie media spekulują, że będzie to półroczne wypożyczenie za 10-15 mln euro, a latem - po spełnieniu kilku warunków - w życie miałby wejść definitywny transfer za kwotę ok. 30 mln euro. 

ZOBACZ WIDEO Puchar Anglii: emocje, comeback i rzuty karne! Southampton poza rozgrywkami [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]Liga włoska na żywo! Kliknij i oglądaj LIVE mecz Udinese Calcio - AC Milan

Krzysztof Piątek zrobi karierę w AC Milan?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

    Pokaż więcej komentarzy (9)
    PRZEJDŹ NA WP.PL