Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kibice FC Nantes składali kwiaty pod zdjęciem zaginionego Emiliano SaliNewspix / EXPA/ Pressesports/ Vincent Michel / Kibice FC Nantes składali kwiaty pod zdjęciem zaginionego Emiliano Sali

Wznowiono poszukiwania Emiliano Sali. Rodzina wynajęła statek badawczy

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Bliscy Emiliano Sali zebrali ponad 300 tys. euro i wynajęli specjalistyczną ekipę. Naukowcy mają pomóc w znalezieniu samolotu, którym podróżował argentyński piłkarz.

21 stycznia Emiliano Sala wsiadł na pokład samolotu, którym leciał z Francji do Walii. Argentyńczyk podpisał kontrakt z Cardiff City i miał rozpocząć nowy etap w życiu. Niestety, około godziny 21.30 maszyna zniknęła z radarów w okolicy kanału La Manche.

Kilkudniowa akcja ratunkowa nie przyniosła efektów. Poszukiwania zakończono, ale rodzina nie chciała się poddać. W internecie zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rozpoczęcie prywatnej akcji poszukiwawczej. Włączyło się w nią wiele gwiazd futbolu w tym m.in. Lionel Messi i Kylian Mbappe.

Leo Messi zabrał głos w sprawie poszukiwań Emiliano Sali. "Dopóki jest cień nadziei, szukajcie" >>

Udało się zebrać ponad 300 tys. euro. Rodzina Sali wynajęła prywatną firmę, która będzie prowadzić poszukiwania przy pomocy statku badawczego. - Statek już jest przygotowywany do akcji w Southampton. Bazując na aktualnych prognozach pogody mamy nadzieję, że podwodne poszukiwania rozpoczniemy najprawdopodobniej w niedzielę - komentuje David Mearns z firmy Bluewater Recoveries.

Kibice Cardiff składają hołd Emiliano Sali. "Zawsze będziemy cię kochać" >>

Bliscy piłkarza cały czas żyją nadzieją, że uda się odnaleźć 28-latka. Szanse na odnalezienie go żywego są jednak bardzo małe.

ZOBACZ WIDEO Fenomenalna forma Klicha w klubie. "Chciałbym, żeby przełożył to na reprezentację"Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL