Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze GKS-u KatowiceNewspix / PressFocus / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

Jakub Habusta i Arkadiusz Jędrych wzmocnili GKS Katowice. Odra Opole straciła wiodącą postać

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Jakub Habusta związał się kontraktem na półtora roku z GKS-em Katowice. W Odrze Opole był jednym z najważniejszych zawodników. Do zespołu z Bukowej dołączył we wtorek również Arkadiusz Jędrych.

25-letni Czech spędził w tym sezonie na boiskach Fortuna I ligi 1482 minuty, a także rozegrał dwa pełne mecze w Pucharze Polski. Jakub Habusta spędził w Odrze półtora roku i pracujący w tym okresie w Opolu trenerzy rozpoczynali od niego ustalanie składu. Nowy zawodnik GKS-u Katowice występował w młodzieżowej reprezentacji Czech. Przed przyjazdem do Polski był pomocnikiem Sigmy Ołomuniec, MFK Frydek-Místek oraz SFC Opawa.

- Po zmianie systemu gry chcieliśmy pozyskać kolejnego gracza na pozycję defensywnego pomocnika. Zależało nam na wysokim zawodniku o innych parametrach niż piłkarze, których mamy w składzie obecnie. Jakub Habusta wyróżnia się warunkami fizycznymi i szybkością - mówi Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy klubu z Katowic.

Także we wtorek GKS poinformował o zakontraktowaniu na 2,5 roku Arkadiusza Jędrycha, który poprzednio był obrońcą Zagłębia Sosnowiec.

GKS Katowice przygotowuje się do walki o utrzymanie na zapleczu Lotto Ekstraklasy. W 21 kolejkach zdobył tylko 18 punktów i zimuje w strefie spadkowej. Wcześniej z klubem związali się kontraktem obrońca Radek Dejmek, a także pomocnicy Patryk Grychtolik i Callum Rzonca.

ZOBACZ WIDEO Bezsensowny transfer Peszki? "Za jego pół pensji można mieć trzech młodszych zawodników"

Czy Jakub Habusta będzie podstawowym piłkarzem GKS-u Katowice?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL