Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Per Ciljan Skjelbreid (po lewej) i Shinji Kagawa (po prawej)Getty Images / Stuart Franklin / Per Ciljan Skjelbreid (po lewej) i Shinji Kagawa (po prawej)

"Bild": Shinji Kagawa trafi do AS Monaco

Dawid Borek
Dawid Borek
Shinji Kagawa wkrótce ma przenieść się z Borussii Dortmund do AS Monaco - donosi "Bild". Transfer ma zostać sfinalizowany w najbliższym czasie.

Shinji Kagawa już pod koniec listopada zapowiadał, że rozważa przenosiny do Hiszpanii. Powód: niesatysfakcjonująca go rola w Borussii Dortmund. W tym sezonie Japończyk zagrał w jedynie czterech oficjalnych spotkaniach BVB, notując w nich jedną asystę.

- W ciągu ostatnich dwóch-trzech lat myślałem, co muszę zrobić, by wyjechać do Hiszpanii. Nie mogę zakończyć mojej piłkarskiej kariery bez przygody w lidze hiszpańskiej. Absolutnie chcę się tam dostać - mówił Kagawa.

Z najnowszych informacji "Bilda" wynika, że zamiast kierunku hiszpańskiego, Kagawa przeprowadzi się do francuskiej Ligue 1, konkretnie do AS Monaco. Według niemieckich dziennikarzy transfer jest w fazie finalizacji.

AS Monaco, w którym występuje Kamil Glik, zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w tabeli Ligue 1, legitymując się bilansem trzech zwycięstw, sześciu remisów i 19 porażek. W miniony piątek w ekipie z Księstwa doszło zmiany trenera - Thierry'ego Henry'ego zastąpił poprzedni szkoleniowiec - Leonardo Jardim.
Kagawa w barwach Borussii Dortmund zagrał w sumie w 216 spotkaniach, strzelając w nich 60 bramek i notując 55 asyst. Japończyk był piłkarzem BVB od sierpnia 2014 roku.

ZOBACZ WIDEO Stadion Milanu od środka. "Wyjście tunelem na murawę powoduje nagły wzrost adrenaliny!"

Czy Borussia to dobry kierunek dla Kagawy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL