Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiNewspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski optymistą przed eliminacjami Euro 2020. "Rozwiązaliśmy problem w kadrze"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Po nieudanych mistrzostwach świata w reprezentacji Polski doszło do wielu zmian. Jej kapitan, Robert Lewandowski, ostatnie pół roku ocenia pozytywnie i wierzy, że pozwolą one osiągnąć sukcesy.

- Po nieudanym turnieju zawsze przychodzi czas na zmiany i na poprawę pewnych elementów. Myślę, że przez ostatnie sześć miesięcy nam się to udało - powiedział Robert Lewandowski w rozmowie z dziennikarzem oficjalnej strony UEFA. Kapitan reprezentacji Polski pozytywnie ocenił zmiany, jakie zaszły w kadrze. Tych było wiele, a najważniejszą było odejście Adama Nawałki i zastąpienie go Jerzym Brzęczkiem.

Za kadencji Brzęczka Biało-Czerwoni spadli z najwyższej dywizji Ligi Narodów. Do tego wiele kontrowersji wywołały powołania Brzęczka dla zawodników, którzy nie grali w swoich klubach. Najbardziej selekcjonerowi oberwało się za to, że widział miejsce w kadrze dla swojego siostrzeńca - Jakuba Błaszczykowskiego, który choć zasługi dla reprezentacji ma duże, to jednak w VfL Wolfsburg zaliczył jesienią tylko jeden krótki epizod.

Z biegiem czasu sytuacja kadrowiczów polepszyła się. Błaszczykowski przeniósł się doWisły Kraków, gdzie ma być jednym z liderów. Miejsce w podstawowym składzie wywalczył też Jan Bednarek, który na początku sezonu nie grał w Southampton FC i miał więcej minut w kadrze niż w klubie.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski dąży do doskonałości. Pudło z karnego zirytowało Polaka

- Wierzę, że teraz pójdziemy w kierunku, w którym wszyscy chcemy. Wielu zawodników gra regularnie w swoich klubach i to naprawdę dobrze. Wcześniej był z tym problem, ale udało nam się go rozwiązać, zrobiliśmy krok do przodu. Mam nadzieję i mocno wierzę w to, że teraz nasza gra również zacznie wyglądać tak, jak powinna - powiedział Lewandowski.

Ten rok w europejskiej piłce reprezentacyjnej będzie stał pod znakiem eliminacji do Euro 2020. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Austrii (21 marca). - Aby pokonać Austrię, będziemy musieli jednak pokazać na murawie wszystko, co potrafimy. W zespole naszego rywala również gra bowiem wielu świetnych piłkarzy, którzy występują w różnych silnych klubach z Europy. Bez wątpienia Austriacy także dadzą z siebie wszystko i zrobią, co w ich mocy, aby zgarnąć trzy punkty - dodał kapitan reprezentacji Polski.

Czy reprezentacja Polski awansuje do Euro 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL