Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Carlos Sanchez Martinez/Icon SMI via ZUMA Press / Na zdjęciu: Denis Suarez

Denis Suarez wypożyczony do Arsenalu. Kanonierzy latem mogą go wykupić

Michał Fabian
Michał Fabian
Hiszpański pomocnik Denis Suarez przedłużył kontrakt z Barceloną do czerwca 2021 r., a następnie odszedł na wypożyczenie do końca sezonu. Latem Arsenal Londyn podejmie decyzję, czy skorzystać z opcji wykupu zawodnika.

Denis Suarez w Arsenalu trafi pod skrzydła Unaia Emery'ego - szkoleniowca, z którym współpracował już w sezonie 2014/15 w Sevilli (był wówczas wypożyczony z Barcelony, a drużyna z Andaluzji wygrała wiosną 2015 r. Ligę Europy).

- Bardzo się cieszymy, że Denis Suarez dołącza do nas. Jest piłkarzem, którego dobrze znam, pracowałem z nim w Sevilli. Wnosi jakość i jest dla nas opcją w wielu różnych ustawieniach w ataku - powiedział Emery o ofensywnym pomocniku.

25-letni Suarez tak skomentował przeprowadzkę do Londynu: - Mam bardzo dobre relacje z Unaiem Emerym. Jest on bardzo wymagającym trenerem i obecnie jednym z najlepszych szkoleniowców na świecie. Powtarzam to od pewnego czasu. W Sevilli bardzo się rozwinąłem dzięki niemu.

Przed odejściem z FC Barcelona Suarez przedłużył kontrakt z Dumą Katalonii do czerwca 2021 r. Wypożyczenie do Londynu obowiązuje do końca bieżącego sezonu. Arsenal zapewnił sobie opcję wykupu piłkarza latem 2019 r.

W Barcelonie Suarez rozegrał (od sezonu 2016/17) 71 spotkań, w których strzelił 8 goli. W londyńskim zespole założy koszulkę z numerem 22.

ZOBACZ WIDEO Zaskakujący transfer Pazdana. "Finansowo na pewno nie straci. Sportowo raczej też nie"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL