WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Jarosław Jach

Oficjalnie: Jarosław Jach odchodzi z Rizesporu

Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
Jarosław Jach nie zagra wiosną w tureckim Rizesporze. Polski obrońca doszedł do porozumienia z klubem i jego wypożyczenie zostało skrócone.

Obrońca reprezentacji Polski (2 występy), Jarosław Jach odchodzi z Caykuru Rizespor. Poinformował o tym na swojej stronie internetowej turecki klub.

W oświadczeniu czytamy: "Jarosław Jach i nasz klub obopólnie zdecydowały o zakończeniu kontraktu. Chcemy podziękować zawodnikowi, który reprezentował nasz klub i życzyć mu powodzenia w dalszej drodze".

Jach był wypożyczony do Turcji z angielskiego Crystal Palace. W barwach Rizesporu rozegrał 9 spotkań,w tym 5 lidze i 4 w pucharze Turcji. W tych ostatnich rozgrywkach strzelił nawet 1 bramkę. Do klubu z Premier League 25-letni środkowy obrońca wyjechał rok temu, ale nie zdołał przebić się do składu, przez co stracił szansę wyjazdu na mundial do Rosji.

W Turcji początkowo zawodnik wychodził na boisko, nawet w podstawowym składzie, ale po zmianie trenera jego sytuacja znacznie się pogorszyła. Dodatkowo klub przestał wypłacać mu pensję. Do rozwiązania umowy doprowadzili menedżerowie Crystal Palace, którzy chcą, żeby zawodnik, w którego zainwestowali, grał regularnie i się rozwijał.

ZOBACZ WIDEO Milan nie będzie grał na dwóch napastników. Treningi kluczowe dla Piątka

Czy Jarosław Jach wróci kiedyś do Premier League?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL