Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Karol Świderski Materiały prasowe / PAOK Saloniki / Na zdjęciu: Karol Świderski

Karol Świderski zachwycony Salonikami. Szybko przekonał się, że PAOK to styl życia

Robert Czykiel
Robert Czykiel
- Na Instagramie miałem około 3 tysięcy obserwujących, po tygodniu skoczyło mi do 15 tysięcy - opowiada Karol Świderski o pierwszych dniach po transferze do PAOK-u Saloniki.

Karol Świderski szybko pokazał greckim kibicom, że mogą mieć z niego wiele pociechy. Już w drugim meczu strzelił gola, który dał zwycięstwo PAOK-owi Saloniki. Na razie wchodzi na końcówki meczów. Poza boiskiem uczy się życia w nowym miejscu, o czym opowiedział w "Przeglądzie Sportowym". Szybko przekonał się, że jego nowy klub ma wielu fanów.

Czytaj takżeKarol Świderski. Doświadczony talent zaczyna nowy rozdział 

- Theo, który pracuje w klubie, tłumaczył mi: "W Salonikach PAOK to styl życia. Jednego dnia idziesz na mecz siatkówki, innego na koszykówkę, kolejnego na piłkę nożną". (...) Wracając do pierwszych chwil w Grecji - lądując w Salonikach, na Instagramie miałem około 3 tysięcy obserwujących, po tygodniu skoczyło mi do 15 tysięcy. Nie muszę dodawać, że to kibice PAOK tak podkręcili licznik - mówi polski napastnik.

22-latek na razie ma problemy z porozumiewaniem się, ale już uczy się języka angielskiego. Na miejscu może liczyć na pomoc byłego reprezentanta Polski Mirosława Sznaucnera. Także menedżer Mariusz Piekarski pomaga w załatwieniu formalności. Niedawno udało się znaleźć mieszkanie.

ZOBACZ WIDEO Zaskakujący transfer Pazdana. "Finansowo na pewno nie straci. Sportowo raczej też nie"

Świderski nie może narzekać na warunki do pracy. PAOK ma świetną bazę, a na treningach poziom jest o wiele wyższy niż w Polsce.

- Pracownicy mówią tak: "Nie mamy tu tylko urządzenia do rezonansu, reszta jest!". I nie ma w tym słowa przesady. Baseny, sauny, jacuzzi, sprzęt medyczny. Top. (...) Treningi ciężkie. Każdy chce grać, walczy o skład. Nikt nie odstawia nogi. Co prawda zagrałem tylko pół godziny w dwóch meczach, lecz muszę powiedzieć, że na treningach było... trudniej niż w tych spotkaniach, takie przynajmniej odniosłem wrażenie - opowiada.

Czytaj takżeKarol Świderski przeszedł chrzest w PAOK Saloniki. Od kolegów oberwał po głowie 

Przed Polakiem duże wyzwanie. Sprowadzono go w miejsce Aleksandara Prijovicia, który przeniósł się do Arabii Saudyjskiej. Serb w pierwszej części sezonu strzelił 18 bramek we wszystkich rozgrywkach. Kibice wierzą, że reprezentant Polski pozwoli szybko zapomnieć o byłym napastniku Legii Warszawa.

Czy Świderski będzie gwiazdą w PAOK-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL