Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarosław GowinNewspix / Stanisław Krzywy / Na zdjęciu: Jarosław Gowin

Jarosław Gowin dołączył do Socios Wisła Kraków. "To niezwykły klub. Trzeba zrobić wszystko, by przywrócić mu blask"

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin, złożył deklarację członkowską stowarzyszenia Socios Wisła Kraków. W ten sposób członek partii Polska Razem chce pomóc "Białej Gwieździe" przetrwać trudny czas.

O problemach finansowych Wisły i zawirowaniach w zasłużonym klubie napisano w ostatnich tygodniach kilka, jeśli nie kilkadziesiąt opasłych tomów. Teraz Wisła zaczyna wychodzić na prostą, między innymi dzięki wsparciu wiernych kibiców.

Od połowy października fani "Białej Gwiazdy" dołączają do stowarzyszenia Socios Wisła Kraków, którego celem jest wspieranie działalności i rozwoju klubu. Członkowie Socios wpłacają miesięczne składki w wysokości 50, 100 lub 200 złotych. Im większą kwotą wspomagają klub, tym więcej głosów mają do dyspozycji w Radzie Socios.

Czytaj także: Jakub Błaszczykowski nowym kapitanem Wisły Kraków

Szeregi kibicowskiej organizacji rosną w szybkim tempie. W październiku "sociosów" było 75, w listopadzie dołączyło 205, w grudniu - 263, a w styczniu w poczet członków przyjęto 832 osób. W tym momencie liczba członków zbliża się do 1,5 tysiąca, a deklarowane miesięczne składki przekraczają w tej chwili 100 tysięcy złotych.

Czytaj także: Nowe informacje ws. pensji byłego szefostwa Wisły. Wielkie podwyżki, ogromne premie

W niedzielę do stowarzyszenia dołączył minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz wicepremier Jarosław Gowin, o czym poinformowano na profilu Socios Wisła Kraków na Twitterze. Pochwalił się tym również sam wicepremier, apelując zarazem o wsparcie dla klubu, któremu kibicuje od lat.

"Wisła Kraków to niezwykły klub. Trzeba zrobić wszystko, by przywrócić należny jej blask" - zatweetował Gowin. Chwilę później zamieścił również krótkie nagranie, na którym gra w piłkę pod stadionem "Białej Gwiazdy" razem z Jarosławem Królewskim, zaangażowanym w pomoc klubowi szefem firmy Synerise oraz z senatorem Platformy Obywatelskiej, Jerzym Fedorowiczem.

ZOBACZ WIDEO Napoli rozgromiło Sampdorię! Świetny mecz Milika i Zielińskiego [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Wisła Kraków przetrwa trudny czas i wyjdzie na prostą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL