WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / AAIB / Na zdjęciu: wrak samolotu, którym leciał Emiliano Sala

Nurkowie dotarli do samolotu, w którym leciał Emiliano Sala. Odnaleziono w nim ciało

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Z najnowszych informacji wynika, że nurkowie dotarli do wraku samolotu, w którym leciał Emiliano Sali. Odnaleziono w nim ciało. Na razie nie wiadomo, czy to zwłoki pilota, czy argentyńskiego piłkarza.

Wydział Badań Wypadków Lotniczych ujawnił, że we wraku samolotu odnaleziono zmasakrowane ciało. Badacze nie potwierdzili jeszcze, czy są to zwłoki 28-letniego Sali czy brytyjskiego pilota, Dave'a Ibbotsona.

- Jedno z ciał jest widoczne wśród wraku - informuje Agencja Badań Wypadków Lotniczych (AAIB). Agencja rozważa teraz kolejne kroki, w porozumieniu z rodzinami pilota i piłkarza oraz policją.

Czytaj także: Dietmar Hamann ostro skrytykował Roberta Lewandowskiego. "Staje się problemem Bayernu"

Wrak odnaleziono w niedzielę rano po przeszukaniu dna wynajętymi od prywatnej firmy profesjonalnymi łodziami z echosondami i sonarami bocznymi. To efekt działań rodziny piłkarza, której udało się w internetowej zbiórce zebrać pieniądze na wynajęcie specjalistycznego sprzętu i ekipy.

- Numer rejestracyjny został potwierdzony. Największą niespodzianką jest to, że na dnie znajduje się większość samolotu - powiedział David Mearns, który brał udział w poszukiwaniach wraz z brytyjską Agencją Badań Wypadków Lotniczych (AAIB).

Emiliano Sala leciał samolotem z Francji do Walii 22 stycznia. Kilka dni wcześniej Argentyńczyk podpisał 3,5-letni kontrakt z klubem Cardiff City, do którego przeszedł z francuskiego FC Nantes za 15 mln funtów. 28-latek miał rozpocząć treningi z nową drużyną. Niestety, około godziny 21.30 maszyna zniknęła z radarów w okolicach kanału La Manche.

Czytaj też: Wzruszające sceny na meczu FC Nantes. Oddano hołd zaginionemu Emiliano Sali

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL