Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Kamil Glik

Ligue 1: Kamil Glik sprokurował rzut karny, AS Monaco straciło cenne dwa punkty

Tomasz Rosiński
AS Monaco zaprzepaściło swoją szansę na wydostanie się ze strefy spadkowej Ligue 1. Zespół Kamila Glika zremisował 2:2 z Montpellier HSC, a decydująca o wyniku bramka padła w doliczonym czasie po rzucie karnym, który sprokurował reprezentant Polski.

Zespół z Monaco przełamał się w poprzedniej serii gier (wygrana z Toulouse FC 2:1) i w niedzielę liczył na postawienie wyżej notowanemu Montpellier (walczy o europejskie puchary) trudnych warunków gry.

Potyczka dobrze rozpoczęła się dla przyjezdnych, którzy wyszli na prowadzenie w 14. minucie konfrontacji. Wówczas dokładnie z lewego skrzydła dośrodkował Fode Ballo-Toure, a piłkę do siatki z kilku metrów wpakował Gelson Martins.

Walka toczyła się przede wszystkim w środkowej strefie boiska, a bramkarze obydwu drużyn nie mieli zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności.

Po zmianie stron gospodarze dążyli do wyrównania i dopięli swego w 66. minucie starcia. Zamieszanie w polu bramkowym rywala wykorzystał Gaetan Laborde, który pokonał Danijela Subasicia.

Podopieczni Leonardo Jardima nie zwiesili głów i osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry wygrywali 2:1 po trafieniu Radamela Falcao z ostrego kąta.

Wydawało się, że AS Monaco będzie w stanie utrzymać do końca korzystny wynik. Jednakże Kamil Glik faulował rywala w stylu kung-fu, a sędzia po weryfikacji VAR odgwizdał "11" dla Montpellier HSC i pokazał Polakowi żółtą kartkę. Andy Delort szczęśliwie zamienił rzut karny na bramkę (Subasić był bliski obrony) i ustalił wynik tego spotkania.