WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski

Jakub Błaszczykowski zamieścił zdjęcie przed pierwszym meczem w Wiśle. Entuzjastyczna reakcja fanów

Michał Fabian
Michał Fabian
Za trzy dni Jakub Błaszczykowski ponownie przywdzieje koszulkę Białej Gwiazdy. "Moje miejsce. Nasza Wisła" - tak podpisał zdjęcie, które w piątek opublikował na Instgramie. Internauci dziękują mu za pomoc w uratowaniu klubu.

Gdy Wisła Kraków znalazła się pod koniec ubiegłego roku w potężnych tarapatach, Jakub Błaszczykowski wyciągnął do niej pomocną dłoń. Najpierw pożyczył zadłużonemu klubowi 1,33 mln zł (taką samą kwotę wpłacili także Jarosław Królewski i Tomasz Jażdżyński). Następnie zaś zobowiązał się, że będzie grać w ukochanym klubie za darmo.

Wprawdzie w półrocznym kontrakcie, jaki Błaszczykowski podpisał z Wisłą w czwartek, znalazła się kwota 500 zł netto, ale piłkarz będzie przekazywać pieniądze na bilety dla dzieci z domów dziecka. Jego zachowanie poruszyło nie tylko kibiców futbolu. Szacunek okazała m.in. Krystyna Pawłowicz (więcejTUTAJ).

Kuba zadebiutuje w Wiśle w poniedziałkowym (11.02., godz. 18) spotkaniu wyjazdowym z Górnikiem Zabrze. Przed meczem zamieścił na Instagramie post złożony z kilku starszych zdjęć w barwach Wisły (grał w niej w latach 2005-07) oraz aktualnej fotografii.

"Moje miejsce. Nasza Wisła" - napisał Błaszczykowski w komentarzu. Fani zareagowali w entuzjastyczny sposób. "Mistrzu, jesteś WIELKI", "Człowieku, wieczny szacunek, brak słów", "Legenda, ikona, wzór, bohater", "Witaj w domu!" - to tylko kilka cytatów. Pochwał i podziękowań pod adresem reprezentanta Polski nie ma końca.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Moje miejsce. Nasza Wisła.

Post udostępniony przez Kuba Błaszczykowski Official (@kuba.blaszczykowski)

ZOBACZ WIDEO Andrzej Strejlau zachwycony Piątkiem. "Pokazuje jak powinien grać środkowy napastnik!"

Czy Wisła Kraków z Błaszczykowskim w składzie poprawi obecnie zajmowane miejsce (8.)?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL