WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Twitter / Na zdjęciu: oficjalne logo MŚ u-20 2019

Znamy wszystkich uczestników Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Po cztery zespoły z Afryki i Ameryki Południowej uzupełniły stawkę uczestników Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. W turnieju, który rozpocznie się już 23 maja, wezmą udział 24 drużyny.

O tym, jak będą wyglądać grupy mistrzowskie czempionatu dowiemy się już za niespełna dwa tygodnie. Argentyna, Kolumbia, Urugwaj i Ekwador z Ameryki Południowej, jak również afrykańskie: Senegal, Nigeria, RPA i Mali to ostatnie zespoły, które wywalczyły awans do Mistrzostw Świata U-20 2019.

Wcześniej prawo gry w czempionacie zapewniło sobie 16 reprezentacji. To sześciu przedstawicieli Europy: Polska (gospodarz), Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia; cztery drużyny z Azji: Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Katar, cztery ze strefy CONCACAF: USA, Meksyk, Panama, Honduras, a także dwa zespoły z Oceanii: Nowa Zelandia i Tahiti.

Już za niespełna dwa tygodnie, 24 lutego, w Gdynia Arena odbędzie się ceremonia losowania grup mistrzowskich, po której nie tylko dowiemy się, z kim o awans do fazy pucharowej powalczy reprezentacja Polski, ale również jakie dokładnie zespoły wystąpią na stadionach w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi i Tychach.

ZOBACZ WIDEO Bundesliga: Gol i asysta Lewandowskiego. Bayern ruszył w pogoń za Borussią [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Zobacz także: Włoskie media: "SuperPiątek", "Piątek show"

Młodzieżowe mistrzostwa świata odbywają się co 2 lata od 1977 roku, Polska będzie dopiero piątym europejskim gospodarzem tego czempionatu. We wcześniejszych edycjach turnieju wzięło udział wielu sławnych piłkarzy, wśród nich m.in. Lionel Messi, Diego Maradona, Antoine Griezmann, Gerard Pique czy Paul Pogba.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 wystartują w czwartek 23 maja, kiedy to na stadionach w Łodzi (tam też odbędzie się oficjalny mecz otwarcia), Bydgoszczy, Gdyni i Lublinie zostaną rozegrane pierwsze spotkania. Dzień później do gry włączą się dwa miasta z województwa śląskiego: Tychy oraz Bielsko-Biała i tym samym Mistrzostwa Świata FIFA U-20 rozkręcą się na dobre. Faza grupowa potrwa do 31 maja i po dwóch dniach odpoczynku 16 najlepszych zespołów przystąpi do fazy pucharowej i walki o ćwierćfinał.

Zobacz także: Rozpoznaj polskich bramkarzy. Polegniesz na drugim pytaniu

Turniej zakończy się 15 czerwca meczem finałowym w Łodzi, z kolei dzień wcześniej w Gdyni odbędzie się spotkanie o brązowy medal.

Czy reprezentacja Polski U-20 odniesie sukces na mistrzostwach świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL