WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Marcin Olczyk / Na zdjęciu: stadion Widzewa Łódź

Widzew Łódź pokazał swój portfel. Imponująca kwota przychodu

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Działacze Widzewa Łódź zdecydowali się udostępnić swoje sprawozdanie finansowe. Imponująca jak na II-ligowe warunki jest kwota przychodu, która wyniosła prawie 15 milionów złotych.

Transparentność ma być jednym z kluczowych aspektów nowych władz Widzewa Łódź. W poniedziałek na stronie internetowej klubu pojawił się krótki komunikat ze sprawozdaniem finansowym za ostatni rok.

Imponująca jak na II-ligowe warunki jest kwota przychodu, która wyniosła prawie 15 milionów złotych. Na tę kwotę złożyły się wpływy ze sprzedanych karnetów (około 4,5 mln złotych), wynajęcia lóż biznesowych na stadionie i wpłat od sponsorów.

Zobacz także: Wayne Rooney znów igra z ogniem. Piłkarz widziany w towarzystwie ładnej kelnerki

Duże są jednak koszty, które wyniosły aż 13,7 mln złotych. Na to przede wszystkim składają się wysokie kontrakty piłkarzy.

Przypomnijmy, że na początku lutego 15 840 kibiców już miało abonamenty na rundę wiosenną. Do nabycia pozostało niespełna 500 wejściówek. Pierwsze sto zostało opłaconych w 7 minut, a w ciągu 10 minut sprzedano wszystkie karnety. To kolejny raz, kiedy kibice Widzewa Łódź w tak dużej liczbie wykupili wszystkie abonamenty.

Widzew po rundzie jesiennej z 39 punktami na koncie zajmuje 2. miejsce w tabeli. Do prowadzącego Radomiaka traci dwa "oczka".

Zobacz także: Francuzi krytykują Kamila Glika. Może stracić miejsce w składzie

ZOBACZ WIDEO Szczęsny uratował Juventus! Kapitalna obrona Polaka powodem dyskusji [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Widzew Łódź awansuje do I ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL