Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Emiliano Sala

Mecze w europejskich pucharach poprzedzi minuta ciszy pamięci Emiliano Sali

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
UEFA potwierdziła, że mecze Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy poprzedzi minuta ciszy, by uczcić pamięć tragicznie zmarłego Emiliano Sali.

We wtorek i środę zostaną rozegrane po dwa mecze Ligi Mistrzów, a spotkania Ligi Europy odbędą się we wtorek oraz czwartek. Przed wszystkimi wydarzeniami piłkarze i kibice uczczą pamięć Emiliano Sali.

Kilka dni temu odnaleziono ciało zaginionego piłkarza. Przypomnijmy, że 19 stycznia Sala podpisał kontrakt z Cardiff City. Gdy leciał na pierwszy trening, doszło do katastrofy lotniczej.

Jego samolot zniknął z radarów nad kanałem La Manche w poniedziałek 21 stycznia wieczorem. Argentyńczyk już w trakcie lotu przeczuwał tragedię, zostawiając bliskim wiadomości.

Pierwsze poszukiwania samolotu nie przyniosły skutku. Siostra Emiliano Sali, Romina, uruchomiła zbiórkę na portali GoFundMe, dzięki czemu specjalne ekipy wznowiły poszukiwania. Udało im się odnaleźć piłkarza. Identyfikacji ciała dokonano na podstawie odcisków palców. Sekcja zwłok wykazała, że zawodnik zmarł w wyniku urazów głowy i tułowia.

CZYTAJ TEŻ:
-> Emiliano Sala wysłał niepokojącą wiadomość tuż przed zaginięciem. "Boję się"
-> Wzruszające sceny na stadionie FC Nantes. Kibice uczcili pamięć Emiliano Sali

Oglądaj mecz Ligi Mistrzów Paris Saint Germain vs Real Madryt za darmo i online. Kliknij tutaj!

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL