Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Oskar Sewerzyński Newspix / Paweł Janczyk / Na zdjęciu: Oskar Sewerzyński

Koniec zamieszania z Oskarem Sewerzyńskim. Bez udziału Grzegorza Rasiaka zawodnik podpisał kontrakt z Koroną Kielce

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Bez udziału menedżera Grzegorza Rasiaka pomocnik Oskar Sewerzyński (reprezentant Polski U-18) doszedł do porozumienia z Koroną i zawarł profesjonalny kontrakt z kieleckim klubem.

W poniedziałek Korona Kielce wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że Rasiak za zawarcie przez 17-letniego Sewerzyńskiego umowy domagał się niezgodnej z prawem prowizji w kwocie 30 tysięcy złotych (przepisy Polskiego Związku Piłki Nożnej zabraniają pośrednikom pobieranie prowizji od klubu lub zawodnika, który jest niepełnoletni).

Wobec powyższego, kielczanie stwierdzili, że cyt.: "Klub Korona S.A. nie zamyka sprawy zawarcia kontraktu profesjonalnego z Oskarem Sewerzyńskim i oczekuje ostatecznego stanowiska zawodnika i jego opiekunów prawnych. W związku z niezgodnymi z obowiązującym prawem zapisami w ofercie, zarząd Korona S.A. oświadcza, że nie zamierza rozmawiać o kontrakcie zawodnika z jego pośrednikiem (Grzegorzem Rasiakiem - red.)".

Ostatecznie urodzony w 2001 piłkarz zawarł umowę z Koroną i wydał następujące oświadczenie: - Chciałbym poinformować, że wszelkie nieporozumienia związane z zawarciem mojego kontraktu z klubem Korona S.A. zostały na dzisiejszym spotkaniu z zarządem klubu wyjaśnione. Nigdy nie miałem intencji odejścia z klubu Korona S.A., którego jestem wychowankiem. W efekcie dzisiejszego spotkania zawarłem z klubem Korona S.A. kontrakt o profesjonalne uprawianie piłki nożnej, na warunkach przedstawionych mi przez zarząd klubu Korona S.A. i zrobię wszystko, aby godnie reprezentować mój klub w rozgrywkach piłkarskich, w których uczestniczy Korona S.A.

Natomiast działaniom Grzegorza Rasiaka - według Krzysztofa Stanowskiego z portalu Weszło - ma przyjrzeć się Wydział Dyscypliny PZPN.

Czytaj też:
-> Arka - Korona: zepsute urodziny Gdyni. Kielczanie czwartą siłą ligi!
-> Frekwencja na stadionach piłkarskich: poniedziałek nie taki straszny. Wisła magnesem dla Górnika

ZOBACZ WIDEO Wraca Liga Mistrzów! Tottenham faworytem w starciu z Borussią Dortmund

Czy uważasz, że Oskar Sewerzyński zadebiutuje w najbliższym czasie w Lotto Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL