WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / ICON SPOR / Na zdjęciu: Emiliano Sala

"W naszych sercach żyć będziesz wiecznie". Argentyna oddaje hołd Emiliano Sali

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Trumna z ciałem Emiliano Sali jest już w Argentynie, gdzie w sobotę odbędą się uroczystości pogrzebowe. "Czekamy na Ciebie" - napisali w mediach społecznościowych działacze pierwszego klubu piłkarza.

Trumna ze zwłokami Emiliano Sali w piątek (15 lutego) dotarła do Buenos Aires. Ciało argentyńskiego napastnika zostanie przetransportowane z Ezeiza International Airport do Progreso, rodzinnej miejscowości sportowca.

Jak podaje telewizja CNN, w godzinach wieczornych i nocnych w budynku szkoły w pobliżu obiektów sportowych klubu San Martin de Progreso, gdzie Sala rozpoczynał przygodę z piłką nożną, odbędzie się czuwanie przy zmarłym. W uroczystości, obok członków najbliższej rodziny napastnika, wezmą udział kibice futbolu.

"Czekamy na Ciebie... Tak jak pierwszego dnia, kiedy nas opuściłeś, ale tym razem czekamy po to, żebyś został z nami na zawsze. Jesteś wzorem dla nas wszystkich. W naszych sercach żyć będziesz wiecznie" - w tak pięknych słowach hołd Sali oddali działacze jego pierwszego zespołu.


Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę w Santa Fe. W pogrzebie wezmą udział mieszkańcy Progreso, a także wiele osobistości ze środowiska sportowego, m.in. przedstawiciele FC Nantes oraz Cardiff, którego zawodnikiem Sala został w styczniu.

Emiliano Sala był w sekretnym związku. "Zawsze będę cię kochać" >>

21 stycznia samolot, którym piłkarz podróżował z Francji na Wyspy Brytyjskie zniknął z radarów nad kanałem La Manche. 3 lutego udało się zlokalizować wrak maszyny. Cztery dni później odnaleziono ciało 28-letniego Argentyńczyka. Sala w swojej karierze występował m.in. w Girondins Bordeaux, US Orleans i FC Nantes (w latach 2015-19).

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL