Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert LewandowskiNewspix / Łukasz Skwiot / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski o relacjach polsko-niemieckich. "Udało mi się zburzyć mury"

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Robert Lewandowski stał się gwiazdą w Niemczech. Swoimi występami zmienił opinię wielu Niemców o Polakach. - To jest coś, co powoduje u mnie taką dodatkową motywację - komentuje "Lewy".

Robert Lewandowski udzielił wywiadu Anicie Werner, który zostanie wyemitowany w programie "Fakty po Faktach" w TVN 24. Polski piłkarz mówił nie tylko o sprawach piłkarskich. Jednym z wątków były relacje polsko-niemieckie.

Dietmar Hamann znowu wbił szpilkę Robertowi Lewandowskiemu >>

Polacy nie mają najlepszej opinii u zachodnich sąsiadów. "Lewy" jednak pomaga to zmienić. Dzięki swojej postawie na boisku, ale także poza nim stał się wzorem do naśladowania.

- Mnie, Polakowi, udało się zburzyć te mury, albo to, jak kiedyś Polak był postrzegany w Niemczech. To jest coś, co powoduje u mnie taką dodatkową motywację do tego, że warto ciężko pracować - komentuje polski napastnik.

ZOBACZ WIDEO Bezbarwne Schalke 04 okradzione przez sędziego! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Lewandowski u zachodnich sąsiadów zapracował sobie na tak duży szacunek, że w Bayernie Monachium został jednym z kapitanów. Polak przyznaje, że to dla niego wielkie wyróżnienie.

- Być kapitanem jednej z największych drużyn w Niemczech, jednej z największych na świecie, to wielka duma, wielka mobilizacja i wielkie wyróżnienie - mówi.

W wywiadzie został poruszony także wątek "hejtu" w sieci. Lewandowski nie ukrywa, że komentarze internautów czasami jego też krzywdzą.

Robert Lewandowski dumny ze swojego osiągnięcia. Polak ma już następny cel >>

- Na pewno dotyka, tym bardziej, jeśli mówimy o internecie. Pomimo tego, że potrafię się od tego odciąć, że już trochę tę skórę, ten pancerz potrafiłem sobie zbudować, to gdzieś tam zawsze to w mniejszym lub większym stopniu dochodzi - tłumaczy.

Czy Lewandowski jest dobrym ambasadorem Polaków w Niemczech?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

 • Fredrik Nil Zgłoś
  Ja mam swoją opinię na temat Niemców więc Robert ty graj a nie filozofuje wiesz pamiętam jak grałeś na początku to mi się podobało a jak zaczęłaś machać rękoma to już nie pilla
  Czytaj całość
  nozna a Haman właśnie pokazał to jak zburzyles mury o czym ty człowieku mówisz
  • Peter Pietrucha Zgłoś
   Niemiec, jak zabiera publicznie głos - to jest raczej skromny, a jeśli jest w swojej dyscyplinie dobry lub bardzo dobry, to stara się swoje zasługi przedstawić jak normalne albo nawet
   Czytaj całość
   jeszcze pomniejszyć. Polak natomiast, przciętny Polak - swoje JA rozdmuchuje do rozmiarów balonu, w normalnej rozmowie podkreśla to sztuczną mimiką a nawet śmiesznymi grymasami. Lewandowski jest normalny - i swoje umiejętności uważa za normalne. I dlatego Niemcy go cenią. Jak to wytłumaczyć? Chyba powszechnym nadwiślańskim zakompleksieniem.
   • Jańi Zgłoś
    Szczerze,to nie interesuje mnie opinia niemców o nas
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    PRZEJDŹ NA WP.PL