WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Emmanuel Kumah podczas debiutu w Wiśle Kraków, 12.10.2018

Wisła Kraków krok od pozyskania Emmanuela Kumaha. "Ma potencjał i chcę, żeby z nami się rozwijał"

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Wisła Kraków nie powiedziała ostatniego słowa na rynku transferowym. Biała Gwiazda jest krok od pozyskania Emmanuela Kumaha - pomocnika młodzieżowej reprezentacji Ghany. Do drużyny Macieja Stolarczyk ma dołączyć też słoweński obrońca - David Tijanić.

Emmanuel Kumah 9 lutego skończył 19 lat i dotąd występował jedynie w ojczyźnie. Pod koniec 2017 roku był na testach w Bologni, ale nie dostał angażu we włoskim klubie. W październiku ubiegłego roku przez kilka dni trenował z Wisłą i wystąpił w sparingu z Bocheńskim Klubem Sportowym (5:2).

Jest środkowym pomocnikiem, ale choć przeciwko BKS-owi zagrał na skrzydle, jego występ przypadł do gustu trenerowi Maciejowi Stolarczykowi. Mającej olbrzymie kłopoty finansowe Wisły nie było jednak wtedy stać na pozyskanie młodego pomocnika. W ostatnich tygodniach klub z Reymonta 22 zaczął stawać na nogi, więc wrócił temat sprowadzenia Kumaha.

Czytaj również -> Błaszczykowski wzruszony po powrocie na Reymonta 22

Na początku lutego Kumah reprezentował Ghanę na młodzieżowym Pucharze Narodów Afryki. Zagrał w każdym z trzech meczów fazy grupowej, po której jego zespół pożegnał się z turniejem. 19-latek jest już w Krakowie i jego transfer zostanie sfinalizowany lada dzień. Kumah będzie wypożyczony do Wisły z Tudu Mighty Jest Akra.

- Czekamy na formalności związane z podpisaniem kontraktu. Kumah to młody zawodnik z dużym potencjałem. Jeszcze nie ma "liczb", ale ma potencjał i chcę, żeby się tutaj z nami rozwijał. Jego proces adaptacyjny chcielibyśmy skrócić do maksimum, żeby jak najszybciej był gotowy do wejścia na boisko - mówi trener Stolarczyk.

Czytaj również -> Maciej Kmita: świątynia Kuby zamiast basenu z rekinami 

Kumah będzie piątym zimowym nabytkiem Wisły po Jakubie Błaszczykowskim, Łukaszu Burlidze, Lukasie Klemenzu, Sławomirze Peszce i Vukanie Saviceviciu. Co ciekawe, Ghańczyka reprezentuje Dariusz Stachowiak - agent, którego wspólnikiem jest Adam Pietrowski, przedstawiciel Vanny Ly i Matsa Hartlinga, niedoszły prezes krakowskiego klubu.

Do Wisły ma też dołączyć David Tijanić, To 21-letni środkowy obrońca Triglavu Kranj, który był w przeszłości związany też z Olimpiją Ljubljana i NK Krka. Jest młodzieżowym reprezentantem Słowenii. Jego transfer ma zostać sfinalizowany w weekend.

ZOBACZ WIDEO: Trener Legii nie potrafi się zachować. "Sa Pinto to trochę Jose Mourinho dla ubogich"

Czy Wisła Kraków postępuje słusznie, pozyskując 19-letniego Ghańczyka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL