Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Błaszczykowski cieszy się po strzelonej bramceNewspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski cieszy się po strzelonej bramce

Błaszczykowski nadal chce grać w kadrze. Nie planuje zakończenia kariery

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Jakub Błaszczykowski rozegrał już 105 meczów w polskiej kadrze. Powoływany był nawet wtedy, gdy nie grał w klubie. Piłkarz Wisły Kraków nie zamierza kończyć reprezentacyjnej kariery.

W ostatnich miesiącach kibice i eksperci krytykowali selekcjonera Jerzego Brzęczka za to, że do reprezentacji Polski powoływał swojego siostrzeńca Jakuba Błaszczykowskiego. Zasługi "Kuby" dla kadry są duże, ale w zeszłym roku miał problemy z wywalczeniem sobie miejsca w meczowej osiemnastce VfL Wolfsburg.

Za kadencji Brzęczka, Błaszczykowski wystąpił w pięciu meczach kadry. W ekipie Wilków w tym czasie rozegrał tylko 19 minut. Po odejściu z Wolfsburga do Wisły Kraków, "Kuba" ma zdecydowanie więcej okazji do gry. Zdobył nawet gola z rzutu karnego w meczu ze Śląskiem Wrocław (1:0).

Błaszczykowski liczy na dalsze powołania i nie zamierza kończyć reprezentacyjnej kariery. - Nie wiem, niczego nie planuję, bo, jak mówiłem, czasem to życie pisze za nas scenariusze wydarzeń. Dla mnie, również w kadrze, najważniejszy jest najbliższy trening i mecz. Nie mam żadnych ram czasowych, nie postanowiłem, że odejdę wtedy czy wtedy. Dla mnie kadra toś wyjątkowego. Tak było przy pierwszym meczu i tak będzie przy ostatnim. Nieważne kiedy on nastąpi - powiedział Błaszczykowski w rozmowie z fifa.com.

Przenosiny do polskiej ligi mają pomóc Błaszczykowskiemu w poprawieniu formy, co ma przełożyć się na lepszą grę dla reprezentacji Polski. Do Wisły Kraków wrócił po dwunastu latach. Oprócz gry zaangażował się również w finansową pomoc dla Białej Gwiazdy.

ZOBACZ WIDEO Brzęczek skomentował sytuację Wisły Kraków. "Miesiąc temu nikt nie wierzył, że przetrwają"

Czy Jakub Błaszczykowski powinien być powoływany do reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL