Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz SzpakowskiNewspix / Na zdjęciu: Dariusz Szpakowski

Dariusz Szpakowski wyróżniony. "Wsiadłem do złotego pociągu"

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Dariusz Szpakowski odebrał w poniedziałek Złotą Telekamerę, przyznawaną tym, którzy w przeszłości trzykrotnie triumfowali w plebiscycie redakcji "Tele Tygodnia". Popularny komentator jest dumny z tego wyróżnienia.

To był wielki dzień dla Dariusza Szpakowskiego. Dziennikarz otrzymał Złotą Telekamerę za trzy zwycięstwa w plebiscycie "Tele Tygodnia" w kategorii "Najlepszy komentator sportowy".

67-latek wyznał, że jest dumny z tego osiągnięcia i cieszy się, że dołączył do swoich redakcyjnych kolegów, Przemysława Babiarza i Włodzimierza Szaranowicza. Oni również mają w swoim dorobku tę nagrodę.

 - Wsiadłem do "złotego pociągu". Pracuję w fantastycznym zespole, mam świetnych kolegów. Przed nami kolejne wielkie imprezy, które będą transmitowane na antenach TVP - wyznał.

Dariusz Szpakowski, najbardziej znany głos Polski

Szpakowski przypomniał, kto miał wielki wpływ na jego pojawienie się w telewizji w 1983 roku. - Wychowałem się na Janku Ciszewskim. Nie wyobrażałem sobie meczu bez jego komentarza. To właśnie Janek namówił mnie, żebym zrobił ten "najdłuższy krok" i rozpoczął pracę w telewizji. Niestety zmarł zanim przyszedłem. Trzeba było zmierzyć się z legendą - wspomniał.

Komentator jest znany nie tylko z pracy przy piłce nożnej, ale również przy sportach wodnych i zimowych, jak wioślarstwo czy hokeju na lodzie.

Piątek obok Lewandowskiego w ataku? Tomaszewski: To samobójstwo

ZOBACZ WIDEO Polscy piłkarze w wysokiej formie. Przepiękny gol Milika z rzutu wolnego

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    " Wsiadłem do "złotego pociągu". Pracuję w fantastycznym zespole, mam świetnych kolegów" - to już znaleźli złoty pociąg? kolej na bursztynową komnatę...

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL