Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Iker Casillas

Iker Casillas na zdjęciu z Młynarczykiem. "Legenda"

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Iker Casillas pochwalił się na Twitterze zdjęciem, do którego pozuje z dwoma byłymi bramkarzami FC Porto, Józefem Młynarczykiem i Vitorem Baią. "Legendy" - podpisał zawodnik mistrza Portugalii.

Józef Młynarczyk jest jednym z najlepszych bramkarzy w historii reprezentacji Polski, z którą zdobył srebrny medal na mistrzostwach świata w 1982 roku. Wielkie sukcesy odnosił też w karierze klubowej.

Największe z nich w barwach FC Porto, gdzie grał w latach 1986-1989. Już w drugim sezonie zdobył z portugalską drużyną Puchar Mistrzów, po pamiętnym finale z Bayernem Monachium (2:1).

Dzięki temu Polak zapisał się na stałe w historii Smoków i wciąż jest tam niezwykle szanowany. Świadczy o tym zdjęcie, którym pochwalił się Iker Casillas.

Krzysztof Piątek wart 100 mln euro? "To możliwe"

Hiszpan, który od 2015 roku stoi między słupkami FC Porto, sam jest uznawany za jednego z najlepszych bramkarzy XXI wieku. Nie brakuje mu jednak pokory.

Casillas wrzucił na Twittera zdjęcie z Młynarczykiem i innym byłym bramkarzem Smoków, Vitorem Baią. "Z legendami" - podpisał mistrz świata z 2010 roku.

 

FC Porto jest aktualnym liderem portugalskiej ekstraklasy, a Casillas podstawowym bramkarzem zespołu.

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Piątek szokuje. "W jednej akcji potrafi trafić dwa razy"

Komentarze (2):

 • grolo Zgłoś
  Wielki sportowiec - a takim jest Casillas - docenia wielkich poprzedników, nawet jeśli sam osiągnął dużo więcej.
  • grolo Zgłoś
   Dobrze jest przypomnieć Polaka - zdobywcę Pucharu Mistrzów, i to nazwisko Józef Młynarczyk. Warto, by co młodsi (lub ci mniej zorientowani) kibice wiedzieli i kojarzyli.

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL