Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kibice FC Nantes uczcili pamięć Emiliano SaliNewspix / ICON SPORT / Kibice FC Nantes uczcili pamięć Emiliano Sali

FC Nantes złożyło skargę na Cardiff za brak spłaty transferu Emiliano Sali

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Nantes wciąż czeka na pierwszy przelew za transfer Emiliano Sali do Cardiff. Francuski klub miał już złożyć oficjalną skargę do FIFA.

- Potwierdzamy, że otrzymaliśmy skargę od FC Nantes przeciwko Cardiff w związku z transferem Emiliano Sali. Zajmujemy się sprawą, dlatego na tym etapie nie komentujemy sytuacji - przyznał rzecznik prasowy FIFA w rozmowie z "The Sun". 

Cardiff City w styczniu kupiło za rekordową kwotę 15 mln funtów Emiliano Salę z FC Nantes. Klub Premier League podpisał kontrakt z Argentyńczykiem, ale piłkarz zginął w tragicznym wypadku i nie zdążył odbyć nawet treningu w nowym klubie.

Zgodnie z umową między drużynami, Walijczycy mieli zapłacić pierwszą ratę za transfer do 5 lutego. Termin jeszcze przesunięto na 20 lutego, a przez śledztwo ws. lotniczego wypadku, przedłużono go jeszcze o tydzień. Do tego czasu Cardiff nie przesłało jednak pierwszej raty.

- Jeśli jednak się okaże, że w umowie są przesłanki ku temu, żebyśmy w takiej sytuacji nie musieli płacić, to jako że jestem prezesem i strażnikiem interesów klubu, muszę to sprawdzić - mówił już 2 tygodnie temu prezydent Cardiff.

Walijski klub chce dokładnie zbadać transfer i wysłał nawet 10 pytań do Nantes z żądaniem odpowiedzi. Dodatkowo Cardiff jest zaniepokojone działaniem agenta powiązanego z Nantes, który pracował nad przejściem Sali do Premier League. Miał on sztucznie zawyżać cenę za argentyńskiego napastnika.

Sala wraz z pilotem wyleciał z Nantes do Cardiff 21 stycznia. Wieczorem ich maszyna zniknęła z radarów. Wrak udało się znaleźć dopiero po poszukiwaniach specjalistycznym sprzętem, za który rodzina zapłaciła z pieniędzy zebranych przez internet. Kilka dni później wyłowiono z niego ciało 28-letniego piłkarza. Cały czas pojawiają się też nowe fakty ws. tragedii, według których, pilot popełnił fundamentalny błąd podczas lotu.

ZOBACZ WIDEO Mecz Lech - Legia. "Tego spotkania nie dało się oglądać"

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL