Najnowsze Wyniki/Kalendarz
YouTube / Legia Warszawa / Na zdjęciu: Ricardo Sa Pinto mówiący o Krzysztofie Mączyńskim

Legia - Miedź. Sa Pinto wściekł się: Mączyński jest niespełna rozumu!

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
- Krzysztof Mączyński chciał nas zniszczyć. Nie szanuje kolegów, kibiców, klubu. Jest niespełna rozumu - wścieka się, uderzając pięścią w stół, trener Legii Ricardo Sa Pinto mówiąc o swoim byłym piłkarzu.

Krzysztof Mączyński, do niedawna zawodnik Legii Warszawa, udzielił mocnego wywiadu "Przeglądowi Sportowemu". Rozmowa ukazała się w piątek rano, w dzień meczu Legii z Miedzią Legnica (mistrz Polski wygrał 2:0). Piłkarz mówi, że trener Ricardo Sa Pinto to m.in. tchórz, przebieraniec, człowiek, który nie szanuje ludzi i ich rodzin.

Opowiadał, że Portugalczyk kazał mu przyjechać do klubu na rozmowę w wolny dzień, choć wiedział, że nie ma z kim zostawić dziecka. Piłkarz twierdzi, że trener kombinuje z transferami, sprowadzając zawodników swojego agenta. Powiedział, że nie szanuje innych piłkarzy i pracowników klubu. Zarzucił mu nawet, że nie płacił za drużynową kolację. CZYTAJ WIĘCEJ o oskarżeniach piłkarza.

Mączyński odpowiedział w ten sposób na wywiad, którego Sa Pinto udzielił "Przeglądowi Sportowemu" w poprzednim tygodniu. Portugalczyk tłumaczył w nim, że przesunął byłego reprezentanta Polski do rezerw, ponieważ ten psuł atmosferę w zespole. Więcej o tym TUTAJ. 

Po meczu z Miedzią Legnica Sa Pinto odpowiedział zawodnikowi. Był przygotowany, miał wypisane słowa Mączyńskiego. Gdy usłyszał pytanie, włożył okulary, zaczął swoje show. To było wystąpienie, jakiego dawno u nas nie było. Swoje wyjaśnienia przedstawiał w punktach:

Zobacz przemowę Ricardo Sa Pinto. Od 3:20

- Nie mieliśmy wolnego dnia, mieliśmy po południu trening. A nawet, jeśli mam wolne, ale prezes będzie chciał ze mną rozmawiać, to pojawię się w klubie. To normalne. Powiedział, że musi zająć się dzieckiem. Pomyślałem ok, rodzina jest dla mnie najważniejsza. Powiedziałem, że będę na niego czekał tu dla niego, godzinę, dwie - ile potrzebuje. Pojawił się po pół godzinie. Nie powiedziałem, że ma przyjechać natychmiast.

- Kolacje? Ale to głupie. To tylko naprawdę zła osoba może wymyślić. W rodzinie ja płacę dziś, ty jutro. Kapitan, kierownik mogą potwierdzić, że to był pomysł zawodników. Z kolei na innej kolacji, 60 procent pieniędzy dałem ja. Ale jego nie było.

- O tej sprawie będę rozmawiał z moimi prawnikami. Nie pracowałem wcześniej z agentem, o którym on mówi. Myślę, że w tym temacie powinni się też wypowiedzieć prezes klubu i dyrektor sportowy. Ja opiniuję piłkarzy, ale nie do mnie należą ostateczne decyzje.

Dariusz Tuzimek: Kto miał odwagę zatrudnić Sa Pinto, będzie miał odwagę go zwolnić - CZYTAJ WIĘCEJ. 

Z każdą kolejną kwestią Sa Pinto był coraz bardziej wzburzony. Mówił: - Wstydzę się za tego dzieciaka. On jest chyba niespełna rozumu. Miałem odwagę mu powiedzieć, że jest za słaby. Szanuję jego osiągnięcia. Wiem, że był reprezentantem Polski, ja jednak miałem lepszych zawodników na jego pozycję. Zesłałem go do zespołu rezerw, ale on nie zaakceptował tej decyzji. Potrzebowałem regularności, a na jego jedno dobre podanie czy odbiór piłki przeciwnikowi przypadają trzy złe. Nie potrzebuję takiego piłkarza. Wysłałem go do drugiego zespołu, ponieważ chciałem uniknąć eskalacji konfliktu.

A na końcu Portugalczyk wypalił: - Termin jego wywiadu również nie jest przypadkowy, on chciał nam zaszkodzić, nas zabić! Legia jest większa niż Mączyński. On nie szanuje Legii, swoich kolegów, kibiców oraz sztabu. Zależy mu tylko na sobie. Szkoda na niego mojego czasu, nie zasługuje na mój szacunek. Mam nadzieję, że ten dzieciak zapomni o mnie, o tym, że ja istnieję. Nie chcę już więcej o nim mówić. Ja już zapominałem o nim tyle razy!

Krzysztof Mączyński grał w Legii przez 1,5 roku.


ZOBACZ WIDEO Krzysztof Piątek szokuje. "W jednej akcji potrafi trafić dwa razy"

Komentarze (13):

 • Ech... Zgłoś
  Ten Sra Pinto widać ma coś nie tak pod sufitem co nie zmienia faktu,że Mączyński był i jest słaby.Zupełnie nie rozumiem jego fenomenu w reprezentacji,przecież on grał taki piach że
  Czytaj całość
  żal było patrzeć.
  • Wiesiek Kamiński Zgłoś
   cytuję...Sa Pinto...- Jestem zażenowany postawą tego chłopaka, mojego byłego zawodnika. On nie zasługuje, by mu poświęcić czas. On nie miał umiejętności wystarczających, by tu
   Czytaj całość
   grać. Wykonywał jedno dobre podanie, a potem trzy złe, raz dobrze przykrył, potem trzy razy źle, raz pobiegnie, potem trzy razy nie pobiegł. On nie mógł zaakceptować tej sytuacji, że nie grał. Widziałem w jego oczach, że był bardzo zły. Uznałem, że nim zrobi coś złego, lepiej będzie jak pójdzie do rezerw. Miałem czterech innych pomocników na jego pozycję. On nie akceptuje prawdy i dlatego robi taki hałas. ...uważam ,że trener Sa Pinto miał rację..bo kopacz Mączyński się obraził zamiast grać,wczoraj widzieliśmy Jego poziom w meczu z Piastem...kopacze rozrabiają...zamiast grać i trenować !
   • Pawel Krol Zgłoś
    Zg.adzam sie z Sa Pinto tak naprawde to Maczynski jest bardzo przecietnym zawodnikien ,ktorego nie wiem dlaczego promowal obecny trener lecha 90% jego gry to podawanie do tylu zero kreatywnosci
    Czytaj całość
    i raz na dwa mecze uda mu sie podac.
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL