Najnowsze Wyniki/Kalendarz
transparent kibiców Legii Warszawa na meczu z Miedzią Legnica Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: transparent kibiców Legii Warszawa na meczu z Miedzią Legnica

Ostry transparent kibiców Legii. Uderzyli w prezydenta Warszawy i środowisko LGBT

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Podczas meczu Legia Warszawa - Miedź Legnica (2:0) kibice gospodarzy wywiesili transparent sprzeciwiający się ostatnim decyzjom prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który podpisał deklarację LGBT+.

Podczas piątkowego meczu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy fani mistrzów Polski wywiesili transparent uderzający w prezydenta stolicy oraz środowisko LGBT. "Warszawa wolna od pedalstwa" - taka treść widniała na transparencie. Obok niego pojawił się przekreślony napis "LGBT".

Decyzja Rafała Trzaskowskiego o podpisaniu deklaracji LGBT+ w ostatnich dniach wywołała sporo kontrowersji. Prezydent Warszawy zapewnia, że karta ta ma na celu bezpieczeństwo i ochronę osób o odmiennej orientacji seksualnej.

Czytaj również: Paweł Kapusta: Sa Pinto i jego życie na wojnie (komentarz)

Prezydent Warszawy opublikował kilka dni temu specjalne oświadczenie. "Mieszanie i mylenie kwestii tożsamości seksualnej i łączenie jej z pedofilią jest skandaliczne i niedopuszczalne" - napisał. Zapewnił również, że Warszawa nie planuje wprowadzać edukacji seksualnej w żłobkach i przedszkolach, choć deklaracja LGBT+ o tym wspomina.

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Piątek szokuje. "W jednej akcji potrafi trafić dwa razy"

Na Rafała Trzaskowskiego spadło sporo krytyki, a pomysł nie spodobał się wielu mieszkańcom Warszawy. Kibice Legii nie są jedynymi, którzy głośno wyrazili swój sprzeciw.

Negatywny stosunek do deklaracji LGBT+ ma również Zofia Klepacka. "Mówię kategorycznie NIE dla promocji środowisk LGBT i będę bronić tradycyjnej Polski. Czy mój dziadek walczył o taką Warszawę w Powstaniu?" - pisała na Facebooku medalistka igrzysk olimpijskich w żeglarstwie.

Post Klepackiej został usunięty przez Facebooka, ponieważ "narusza standardy społeczności w zakresie treści propagujących nienawiść".

Jak oceniasz transparent kibiców Legii Warszawa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (32):

Wszystkie komentarze (32)

Komentarze (32)

×
    Wszystkie komentarze (32)
    PRZEJDŹ NA WP.PL