Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz FrankowskiNewspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: Tomasz Frankowski

Koalicja Obywatelska liczy na Tomasza Frankowskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W mediach pojawiły się doniesienia o możliwym starcie Tomasza Frankowskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Legendarnego napastnika na rozpoczęcie kariery politycznej mają namawiać przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej.

Czterokrotny król strzelców Lotto Ekstraklasy, Tomasz Frankowski, wejdzie do polityki? Podobno na start w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego chce go namówić Koalicja Obywatelska, czyli komitet wyborczy utworzony przez dwie partie - Platformę Obywatelską i Nowoczesną. 

Sam piłkarz na razie nie potwierdza medialnych doniesień. W rozmowie z "Fakt24" mówi o "plotkach koalicyjnych" - Jeżeli zdecyduję się na kandydowanie, to na pewno o tym poinformuję - zapewnił legendarny "Franek łowca bramek".

Czytaj teżOficjalnie: Witold Bańka europejskim kandydatem na prezydenta WADA

Jeśli doniesienia się potwierdzą, Frankowski wystąpi z okręgu województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. 45-latek urodził się w Białymstoku, a piłkarską karierę zaczynał i kończył w miejscowej Jagiellonii, dla której zdobył 52 gole. Największe sukcesy święcił jednak w Wiśle Kraków. Z "Białą Gwiazdą" pięciokrotnie sięgał po mistrzostwo kraju.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Bez dopingu na meczu Wisły Kraków. "Cała liga powinna mówić o problemie"

Informacji o starcie Frankowskiego w wyborach nie potwierdził też Robert Tyszkiewicz, szef podlaskich struktur PO. - Frankowski to wielka marka, wielkie nazwisko, ale na ten moment nie możemy potwierdzić jego startu w wyborach - przyznał w rozmowie z "Fakt24".

Czytaj teżPrzeciek: Schetyna namawia prezesa PZPN na start w wyborach. Boniek z tego żartuje

Frankowski rozegrał 302 mecze w Ekstraklasie, w których zdobył 167 bramek. Pod względem goli znajduje się na czwartym miejscu w historycznej klasyfikacji najlepszych strzelców w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Ponadto zagrał w 22 meczach reprezentacji Polski. W kadrze strzelił 10 goli.

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się 26 maja. Do 16 kwietnia mija termin zgłaszania list kandydatów.

Chciałbyś, aby Tomasz Frankowski rozpoczął karierę polityczną?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL