Najnowsze Wyniki/Kalendarz
trening piłkarzy Bayernu MonachiumGetty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: trening piłkarzy Bayernu Monachium

BMW może zastąpić Audi. Niemieckie media informują o zmianie sponsora w Bayernie Monachium

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Do 2025 roku udziałowcem i jednym z głównych sponsorów Bayernu Monachium jest Audi. Dziennikarze niemieckiego "Manager Magazin" ujawnili jednak, że szefowie klubu dążą do rozwiązania umowy z obecnym sponsorem. Nowym ma natomiast zostać BMW.

Przedstawiciele koncernu BMW i Bayernu zgodzili się podjąć współpracę, która najpóźniej ma rozpocząć się w 2025 roku. - Obie strony podpisały już list intencyjny w zeszłym roku - powiedział Edmund Stoiber, kierownik rady nadzorczej klubu z Monachium, cytowany przez "Manager Magazin". 

Rzecznik prasowy BMW odmówił niemieckiemu magazynowi komentarza do tej sprawy. Zdaniem dziennikarzy do zmiany sponsora jednak dojdzie, a BMW otrzyma 8,33 procent udziałów w klubie. Za zakup akcji i sponsoring w całym okresie obowiązywania umowy (ma trwać 10 lat) samochodowy potentat zapłaci około 800 milionów euro. 

Czytaj także: dziennikarze "SportBild" nie mają wątpliwości. Chodzi o kontrakt Roberta Lewandowskiego z Bayernem 

Na razie jednak sponsorem aktualnych mistrzów Niemiec jest Audi. Aktualna umowa z klubem obowiązuje do 2025 roku. Trwają jednak rozmowy, żeby rozwiązać je przed tym terminem, tak aby BMW wcześniej mogło rozpocząć współpracę z Bayernem. 

Audi udziałowcem monachijskiego klubu jest od 2011 roku. 

Czytaj także: Ribery po bieżącym sezonie odejdzie z Bayernu. Nowy kierunek Francuza może zaskakiwać

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Race i kontrowersyjne transparenty. "Na tym traci liga"

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL