Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Lechii Gdańsk Newspix / GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk

Lechia otrzyma duże wsparcie od miasta. Ponad 7 milionów złotych za promocję Gdańska

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Borykająca się z problemami finansowymi Lechia Gdańsk otrzyma dodatkowy zastrzyk pieniędzy od Urzędu Miasta. Gdańsk zapłaci za promocję miasta ponad 7 milionów złotych.

Umowę pomiędzy Lechią Gdańsk, a Urzędem Miasta Gdańsk podpisano do 16 grudnia bieżącego roku. Na jej mocy lider Lotto Ekstraklasy ma promować miasto. Konto klubu zasili aż 7,2 miliona złotych netto.

Na strojach zawodników Lechii Gdańsk pojawi się logo miasta, podobnie będzie na Stadionie Energa Gdańsk. W trakcie meczów emitowane będą spoty reklamowe Gdańska. Zarówno na stadionie, jak i w telewizji.

Zobacz również: Umowa podpisana. Szczecin rozpoczyna budowę stadionu Pogoni

Dodatkowy wpływ do budżetu to spora ulga dla zarządu Lechii. Wiadomo, że klub zmaga się z problemami finansowymi. Zaległości wobec piłkarzy sięgały kilku miesięcy, co na początku roku doprowadziło do protestu lechistów.

Pieniądze nie wpływają jednak na postawę drużyny. Lechia Gdańsk w tym sezonie spisuje się znakomicie. Jest liderem Lotto Ekstraklasy i ma spore szanse na mistrzostwo Polski. Nad Legią Warszawa ma cztery punkty przewagi.

Nawet jeśli nie uda się zdobyć mistrzostwa, to z pewnością podopieczni Piotra Stokowca zakwalifikują się do europejskich pucharów, co dla Gdańska będzie dobrą promocją.

Czytaj również: Kamil Grosicki piłkarzem miesiąca

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Konflikt Sa Pinto - Mączyński budzi zażenowanie. "Duzi panowie stali się małymi chłopcami"

Czy Urząd Miasta Gdańsk podjął słuszną decyzję podpisując umowę z Lechią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL