Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Na zdjęciu: Dariusz Mioduski

Stanowczy komentarz Dariusza Mioduskiego ws. Wisły Kraków. "Musi być traktowana jak wszyscy inni"

Karol Wasiek
Karol Wasiek
- Rozgrywki muszą być stabilne i zarządzane w profesjonalny sposób. Zatem Wisła musi być traktowana jak wszyscy inni - mówi w rozmowie ze "Sportem" Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

Na początku stycznia zaległości Wisły Kraków wobec piłkarzy wynosiły ok. 7 mln zł. Z prawa do rozwiązania kontraktu z winy klubu skorzystali Zoran Arsenić, Marko Kolar (ostatecznie został przy Reymonta 22) i Tibor Halilović, a Jakub Bartkowski i Dawid Kort porozumieli się w sprawie rozwiązania umów za porozumieniem stron.

Wiślacy otrzymali zaległe pensje dopiero w połowie stycznia. Dzięki wynoszącej 4 mln zł pożyczce, której udzielili klubowi Jakub Błaszczykowski, Jarosław Królewski i Tomasz Jażdżyński, Wisła spłaciła zdecydowaną większość zaległości wobec zawodników i trenerów i tym samym mogła przystąpić do rundy wiosennej. Teraz klub jest na etapie poszukiwania inwestora.

- Wisła jest jedną z najbardziej topowych marek w Polsce, jej miejsce jest zatem bez wątpienia w elicie. Zresztą są też inne kluby z bogatymi tradycjami, jak np. Ruch, Widzew, ŁKS, które mają marki na miarę ekstraklasy. Tyle że aby grać w najwyższej lidze trzeba jeszcze spełniać podstawowe warunki - mówi w rozmowie ze "Sportem" Dariusz Mioduski.

Prezes Legii Warszawa jest bardzo stanowczy. Uważa, że rozgrywki muszą być stabilne i zarządzane w profesjonalny sposób. Nie należy "naginać" przepisów dla jednego klubu. - Wisła musi być traktowana jak wszyscy inni. Cieszę się, że w Krakowie coś pozytywnego się zdarzyło. I jest szansa na uratowanie zasłużonego klubu - przyznaje.

W niedawnej rozmowie zMarkiem Wawrzynowskim Mioduski przyznał, że gdyby Legię było stać, to chętnie udzieliłby Wiśle pomocy. W przeszłości konającą Borussię wspomógł finansowo Bayern.

- Gdybyśmy mogli sobie na to pozwolić i bylibyśmy w innej sytuacji finansowej, pewnie byśmy o tym pomyśleli. Zresztą proszę zobaczyć, że my nie wyrwaliśmy im za darmo żadnych zawodników. A mogliśmy, bo ich agenci się do nas zgłaszali. Aspekty sportowe oczywiście też były ważne - przyznał.

Zobacz także: Piękna bramka Carlitosa. Duża klasa Hiszpana, który zaczyna się rozkręcać

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Konflikt Sa Pinto - Mączyński budzi zażenowanie. "Duzi panowie stali się małymi chłopcami"

Czy Legia Warszawa zdobędzie mistrzostwo Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

 • Hary26 Zgłoś
  O chyba, sobie rozczochraniec popuścił w gatki po masakrze na koronie ze strachu. Po derbach będzie się domagał wykluczenia z rozgrywek WISŁY.
  • Hary26 Zgłoś
   O chyba, sobie rozczochraniec popuścił w gatki po masakrze na koronie ze strachu. Po derbach będzie się domagał wykluczenia z rozgrywek WISŁY.
   • wojak5036 Zgłoś
    Nie lubię Legii i Mioduskiego ale zgadzam się z nim w 100% Każdy klub trzeba traktować jednakowo a nie robić jakieś wyjątki dla Wisły
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    PRZEJDŹ NA WP.PL