Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kibice Chemnitzer FCTwitter / Twitter / Na zdjęciu: kibice Chemnitzer FC

Skandal w Niemczech. Kibice uczcili pamięć zmarłego neonazisty

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Kibice IV-ligowego Chemnitzer podczas meczu z Altglienicke (4:4) uczcili pamięć zmarłego neonazisty Thomasa Hallera. Klub całkowicie odcina się od tych wydarzeń. Wszczęto postępowanie w tej sprawie.

W Niemczech wielkie oburzenie, po tym jak kibice IV-ligowego Chemnitzer oddali hołd Thomasowi Hallerowi. To neonazista i prawicowy chuligan, który zmarł w minionym tygodniu. Przyczyną śmierci był zaawansowany nowotwór.

Przed rozpoczęciem spotkania z Altglienicke (4:4) prawie cztery tysiące widzów minutą ciszy uczciło pamięć Hallera. Na telebimie wyświetlono okolicznościowy film, a kibice utworzyli specjalną oprawę na jego cześć. Odpalono także pirotechnikę.

Do skandalu doszło także w trakcie meczu, gdy napastnik gospodarzy po strzeleniu bramki podbiegł pod sektor najbardziej zagorzałych fanów, którzy wręczyli mu koszulkę z napisem "wspieraj miejscowych chuliganów". Po spotkaniu Daniel Frahn przeprosił za swoje zachowanie, tłumacząc się, że nie wie, kim był Haller.

Chemnitzer całkowicie odcina się od tych wydarzeń. W specjalnie wydanym komunikacie poinformowano, że akcja była przeprowadzona bez wiedzy klubu. Organy ścigania już wszczęły postępowanie w tej sprawie.

Zobacz także: Włosi pod wrażeniem Krzysztofa Piątka. Dziennikarz porównuje go do... Maradony!

Zobacz także: katastrofa w Realu Madryt. Dudek mocno krytykuje działania Pereza


ZOBACZ WIDEO Bundesliga: Rozczarowanie w Lipsku. RB stracił punkty i przewagę w tabeli [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL