Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michel PlatiniGetty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Michel Platini

Michel Platini przeciwnikiem VAR. Francuz nawołuje piłkarzy do buntu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Michel Platini jest zaciekłym przeciwnikiem systemu VAR i domaga się jego wycofania z piłkarskich rozgrywek. Francuz nawołuje zawodników do tego, by zbuntowali się przeciwko wykorzystaniu technologii.

Były szef UEFA nigdy nie był zwolennikiem systemu VAR. Jego zdaniem w piłce nożnej powinno być mniej technologii. Nie ma wątpliwości, że możliwość sprawdzenia wideozapisu zmieniła piłkę nożną. Michel Platinisystem VAR krytykował już podczas zeszłorocznych mistrzostw świata. Od tego czasu jego opinia na ten temat się nie zmieniła.

Francuz w wywiadzie udzielonym "Journal du Dimanche" uważa, że VAR jak najszybciej powinien zniknąć z futbolu. - Od początku jestem jemu przeciwny. Gdy byłem piłkarzem, zdałem sobie sprawę, że w telewizji nie zawsze widać wszystko dobrze - powiedział i dodał, że wysłał list do związku zawodowego piłkarzy (FIFpro) i zalecił im bunt przeciwko technologicznej rewolucji.

- Dlatego właśnie wysłałem list do FIFPro, żeby piłkarze ruszyli tyłki i jasno zaczęli bronić dyscypliny przez swój związek. Już wystarczy, im również należy się udział w wypracowaniu przepisów futbolu. Nie powinna to być wyłącznie decyzja dawnych sędziów i wysokich ranga działaczy FIFA, którzy wzięli się nie wiadomo skąd - przekazał Platini, którego zacytował Tadeusz Fogiel z "Polsatu Sport".

Były reprezentant Francji wrócił też do sytuacji z meczuParis Saint-Germain - Manchester United (1:3), gdy po zagraniu ręką przez Presnela Kimpembe sędzia podyktował rzut karny. Jego decyzję poprzedziła analiza wideo. - Ta sytuacja potwierdza moje słowa. Zawsze starałem się bronić gry. Kimpembe odwrócił się i piłka uderzyła go w ramię. To było mimowolne. Sędzia zrobił to, co musiał zrobić. To było sprzeczne z duchem futbolu - dodał Platini.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Krzysztof Piątek strzelił kolejnego gola. Dał zwycięstwo Milanowi! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy zgadzasz się z opinią Michela Platiniego na temat systemu VAR?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL