WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Dariusz Mioduski

Dariusz Mioduski: Sa Pinto nie odrobił pracy domowej

Karol Wasiek
Karol Wasiek
- Sa Pinto ma niepodrabialny styl, ale musi dostosować zwyczaje i maniery do lokalnego środowiska. Sytuację z Probierzem odbieram tak, że Portugalczyk nie odrobił pracy domowej - mówi dla "Sportu" Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

Po przegranej z Lechem Poznań (0:2) Dariusz Mioduski wezwał do swojego gabinetu Ricardo Sa Pinto. Prezes Legii Warszawabył nie tylko podirytowany stylem gry zespołu, ale także zachowaniem portugalskiego szkoleniowca.

- To była bardzo poważna rozmowa. Nikt nie spodziewał się takiego tonu Mioduskiego - informował portal warszawa.wyborcza.pl.

- Jest żywiołowy i emocjonalny, ma pewien niepodrabialny styl, ale musi z większym wyczuciem podchodzić do tego, na ile może sobie pozwolić w polskich realiach - tłumaczy w rozmowie ze "Sportem" Dariusz Mioduski.

- Trener Sa Pinto po raz pierwszy pracuje w Polsce, wielu kwestii musi się nauczyć i zrozumieć. Gdyby był Polakiem i znał nasze kanony zachowania, mógłbym mieć do niego znacznie większe pretensje. Musi dostosować zwyczaje i maniery do lokalnego środowiska - dodaje.

Głośnym echem odbiło się zachowanie Sa Pinto po meczu z Cracovią. Wtedy to Portugalczyk nie podał ręki Michałowi Probierzowi. - Ja odbieram tę sytuację w ten sposób, że prawdopodobnie Sa Pinto nie odrobił pracy domowej w tym aspekcie, że nie zrobił wystarczającego wywiadu na temat szkoleniowca rywali. To był błąd naszego trenera, do Probierza nie mogę mieć pretensji. Cenię go zresztą jako szkoleniowca - podkreśla Mioduski.

Zobacz także: Bundesliga. We wtorek Dawid Kownacki przejdzie szczegółowe badania. Trener Fortuny: W sobotę zagramy bez niego

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Konflikt Sa Pinto - Mączyński budzi zażenowanie. "Duzi panowie stali się małymi chłopcami"

Czy Ricardo Sa Pinto to dobry trener dla Legii Warszawa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL